21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
101, pašlaik vēro: 10.

» SākumlapaPārgaujas novads pārstāvēts Vidzemes Uzņēmēju dienās 2016 – “Vidzemes novadi Valmierā”

20. un 21. maijā Valmierā norisinājās izstāde “Vidzemes Uzņēmēju dienas 2016”, kuru tradicionāli jau vairākus gadus pēc kārtas organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes nodaļa. Šajā gadā galvenā izstādes tematika tika saistīta ar Vidzemes novadiem Valmierā.

Izstādē jau otro gadu pēc kārtas pārstāvēta arī Pārgaujas novada pašvaldība, eksponējot novada uzņēmumus un uzņēmējdarbības nozares iekšējā stendā. Pārgaujas novads pārstāvēts arī izstādes laikā notiekošajā tirdziņā, piedaloties vairākiem novada uzņēmējiem – “Raiskuma labumu darītava” (alus “Raiskumietis”), “Dabas spēks” (veselīgi pārtikas produkti, kas ražoti tikai no dabīgām kvalitatīvām izejvielām (sēkliņām, riekstiem, garšaugiem) pēc amatnieces Ineses Mangules receptēm), “Kiukīšu kārumi” (dažādas pikantās un saldās mērces, kas gatavotas Raiskuma pagastā), “Rožkalnu maize” (Z/S “Itreke” - pēc sentēvu receptēm cepta īsta rupjmaize, saldskābmaize, baltmaize un mājas konditoreja).


Izstāde svinīgi tika atklāta 20.maijā, piedaloties Latvijas Republikas Ekonomikas minstram Arvilam Ašeradenam un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Padomes  priekšsēdētājam Aigaram Rostovskim. Izstādē kopumā piedalījās ap 200 dalībnieku, t.sk. pārstāvētas desmit Vidzemes pašvaldības – Alojas, Apes, Beverīnas, Burtnieku, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Raunas, Smiltenes, Salacgrīvas un Pārgaujas novadu. Izstādē tika reklamēti vairāki daudznozaru uzņēmumi un iestādes, dažādi pakalpojumi, izglītības iespējas, tirdzniecības nozares, viss mājai, dārzam un atpūtai, kā arī izstādē-tirdziņā piedalījās dažādu nozaru amatnieki un mājražotāji.


Pārgaujas novada pašvaldības iekšējais stends šogad tika veidots kā mājīga vieta, kurā ikvienam uzkavēties pēc iespējas ilgāk un atrast sev piemērotāko. Ekspozīcija iekārtota pateicoties novada uzņēmējiem – SIA “Straubek” (masīvkoka mēbeles), SIA “Unguri” (kūdras pārstrādes uzņēmums), PKS “Straupe” – Straupes piens (dažādi piena produkti), SIA “LP Projekti” - Logu pasaule (Plastikāta Logi - VEKA logi - PVC logi - Koka logi, Ražotne: Stalbe), Laukakmens izstrādājumu bodītei “Ezeriņi” un tās vecākajam meistaram Aivaram Kerliņam, akmeņkalim Arnim Lūsiņam, Z/S “Anuļi”, Reinim Lācim (koka paplātes), SIA "ZAAO", kā arī visiem tiem uzņēmējiem, kuri paralēli darbojās tirdziņā. Būtiska sadaļa stendā tika veltīta tūrisma uzņēmumiem un pakalpojumiem novadā, kas iekārtota sadarbībā ar SIA “Ungurmuiža”, Vidzemes plānošanas reģionu, Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteri “Enter Gauja”, SIA “Apaļkalns” un brīvdienu māju “Vējiņi” (Pazemes ezeri). Īpašs paldies arī uzņēmējai Baibai Smilgai par atsaucību.


Ekspozīcijā tika iekļauta arī informācija par Straupes lauku labumu tirdziņu, kas novadā darbojas no 2008.gada un ir lielākais regulārais vietējo zemnieku un mājražotāju tirgus Vidzemes laukos. Tāpat eksponēta starptautiskā kustība  “Slow Food”, kurā Straupes lauku labumu tirdziņš iekļāvies kopš 2015.gada, pārstāvot to ar biedrību “Slow Food Straupe”, kurā apvienojušies tikai tie novada zemnieki, mājražotāji un amatnieki, kas audzē un ražo produkciju saskaņā ar Slow Food kritērijiem.

Pašvaldības iekšējā stendā novadu un novada uzņēmējus reprezentēja Attīstības plānošanas nodaļas speciālistes – vadītāja Baiba Zvejniece, tūrisma organizatore Rudīte Vasile, sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste Elīna Astahovska.
Dalību izstādē un tirdziņā novada uzņēmējiem finansiāli nosedza Pārgaujas novada pašvaldība.
Galerija no pasākuma pieejama šeit!


Informāciju sagatavoja:
Baiba Zvejniece
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja

© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv