21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
109, pašlaik vēro: 6.

» SākumlapaNovadnieki pošas braucienam uz Hanzas dienām Norvēģijā

Vēl tikai divarpus nedēļas atlikušas līdz 36. Starptautiskajām Hanzas dienām Bergenā. Pašlaik noris pēdējie darbi pirms došanās tālajā ceļā. Lai vēlreiz pārrunātu brauciena norisi, koncertu un pasākumu plānu Bergenā, brauciena dalībnieki tiek aicināti sanākt kopā otrdien, 24. maijā, plkst. 20:00 Straupes pagasta tautas namā Plācī.

Šogad uz Hanzas dienām no Pārgaujas novada plāno doties ap 25 cilvēku: pašvaldības delegāti, Straupes jauktā kora dziedātāji, deju kolektīvu pārstāvji, vairāki amatnieki un mājražotāji. Kājas tālajam ceļojumam auj  arī interesentu grupa no Raiskuma, kura savlaicīgi iegādājusies biļetes lidojumam un pilnīgi patstāvīgi izplānojusi braucienu uz šo skaisto Norvēģijas pilsētu.

Kā liecina svētku mājaslapa http://hansa2016.no, Hanzas dienu programma solās būt  piesātināta un spraiga. Notiks gan šefpavāru konkurss, gan zivju tirgus un zivju opera, vēsturisko ugunsdzēsēju parāde, seno rokdarbu tehnikas demonstrējumi, uz skatuves kāps ap 90 muzikantu un dejotāju kopas no 78 no valstīm. Lielisks notikums sagaidāms Straupes  korim, kurš koncertā dziedās kopā  ar Bergenas latviešu kori un orķestri. Pašvaldības pārstāvji savukārt piedalīsies delegātu sapulcē, kur solīts runāt par Hanzas pilsētu turpmāko sadarbību, kā arī meklēs iespēju iesaistīties Hanzas-jauniešu kustībā.
Bergenieši pašlaik ir ļoti aizņemti ar gatavošanos svētkiem. Neskatoties uz to, viņi ir atsūtījuši īsu sveicienu visiem, kas šovasar pošas ciemos pie viņiem.

Rudīte Vasile,
tūrisma organizatore,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv