28.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
57, pašlaik vēro: 9.

» SākumlapaNotikusi 2015. gadā dzimušo bērniņu godināšana

Saules zelta piebiruši
Visi mazi pudurīši.
Būt tādam saulainam
Tavam dzīves gājumam!
/Latviešu t.dz./


14. martā, dienā pirms valstī svinamās Ģimeņu dienas, Stalbes tautas namā organizējām 2015. gadā dzimušo bērnu svētkus. Uz tiem aicinājām 2015. gadā dzimušos bērniņus kopā ar vecākiem, vecvecākiem, lielākajiem brāļiem un māsām.

Šajos svētkos ir iespēja apskatīt vienaudžus, salīdzināt, cik kurš liels izaudzis, konstatēt, ar ko kopā būs jādarbojas bērnudārzā, ar ko kopā skolā zinības jākrāj. Pasākumā piedalījās 19 mazuļi. Sākumā muzikālu priekšnesumu sniedza Annija Putniņa, bet vēlāk mazuļus apciemoja arī Karlsons, kurš kopā ar viņiem devās dažādās rotaļās un baudīja pašvaldības sarūpēto cienastu.

Īsumā par skaitļiem:
2015. gadā Pārgaujas novadā dzimuši 32 bērni: 14 zēni un 18 meitenes.
  • Raiskumā: 4 zēni un 8 meitenes;
  • Stalbē: 2 zēni un 3 meitenes;
  • Straupē: 8 zēni un 7 meitenes.

Kā iepriekšējā gadā, arī 2015. gadā zēnam ir dots vārds Jānis. Vārdu Līga meitenēm vecāki jau vairākus gadus pēc kārtas neizvēlas. Jaunākā Līga Raiskuma pagastā dzimusi 2007. gadā, Stalbē – 2006. gadā, bet Straupes pagastā – 1997. gadā. Vecāki vārdus saviem bērniņiem izvēlas dažādi: pēc labskanīguma, pēc stipruma, arī pēc tā – lai tāda vārda valkātāju skaits pagastā un novadā būtu pēc iespējas mazāks.

Pateicamies vecākiem par atsaucību un dalību svētkos.

Aicinām 2015. gadā dzimušo bērnu vecākus, kuri svētkus neapmeklēja, ierasties Stalbē darba laikā, lai saņemtu dāvanu savam mazulim.


Laima Poriete un Nellija Lapšāne,
Dzimtsarakstu nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv