22.10.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
431, pašlaik vēro: 19.

» SākumlapaJānodrošina mājas (istabas) dzīvnieku čipēšana un reģistrācija līdz 1. jūlijam
Informējam, ka Ministru kabineta 2011. gada 21. jūnija noteikumi Nr. 491 „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” paredz kārtību, ka līdz 2016. gada 1. jūlijam sešu mēnešu vecumu sasniegušu suņu īpašniekiem jānodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma jeb tas tiktu čipēts, kā arī reģistrēts Lauksaimniecības datu centra datubāzē.

Čipēšanas izmaksas vidēji ir 25-35 eiro, savukārt valsts nodeva par reģistrāciju ir 7.11 eiro. Par iespējām lūdzam sazināties ar veterinārārstu Aldi Pastaru pa tālr.22929549.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 107. pants fiziskām personām par suņa nereģistrēšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā paredz sodu no 7 līdz 210 eiro.

Lai mazinātu finansiālo slogu lauku teritorijās dzīvojošajiem suņu īpašniekiem, Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz, ka ārpus pilsētas vai ciema teritorijas turēti fizisko personu suņi nebūs obligāti jāapzīmē un jāreģistrē. Priekšlikums ir saskaņošanas procesā ar valsts institūcijām un nevalstiskām organizācijām. Tas valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts 17. martā, un gala lēmumu par priekšlikumu pieņems Ministru kabinets. Pagaidām gan vēl nav zināms, kad valdībā par šo jautājumu varētu lemt, tādēļ aicinām būt atbildīgiem un izpildīt nepieciešamās darbības dzīvnieka reģistrēšanai, jo tas palīdzēs to identificēt noklīšanas gadījumā.

Īpašniekiem jāatceras, ka par mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas vietas maiņu, nāvi, pazušanu vai atrašanu, kā arī īpašnieka maiņu ir jāziņo Lauksaimniecības datu centram. Minēto informāciju var sniegt, izmantojot latvija.lv e-pakalpojumu vai aizpildot ziņojumu un iesniedzot to Lauksaimniecības datu centrā. Plašāka noderīga informācija par suņu reģistrēšanu pieejama Lauksaimniecības datu centra mājaslapā www.ldc.gov.lv.

Elīna Astahovska,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv