21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
91, pašlaik vēro: 7.

» SākumlapaPļaušanas sezonas atklāšana Stalbē

6. maija pievakarē Stalbes tautas nama apkārtnē bija pulcējušies vairāki zāles pļāvēju traktoru īpašnieki un interesenti, lai pirmo reizi kolektīvi atklātu zāles pļaušanas sezonu.

Iniciators šī pasākuma īstenošanai ir Ilgonis Vimba. Jautājot, kā radās doma par šādu pasākumu, viņš atbild: “Doma par šādu pasākumu radās pagājušajā gadā brīdī, kad kaimiņam Guntaram bija saplīsis mauriņa traktors. Saprotams, ka zāle turpina augt, neskatoties uz to, ka nav tehnikas, ar ko to pļaut. Pēc laika, kad traktors bija darba kārtībā, platība, ko vajadzēja pļaut, bija liela, tādēļ Guntars paaicināja palīgā mani un Alfu. Neatteicām. Trijatā 1 ha lielo platību nopļāvām ļoti raiti. Tad arī radās ideja, ka nākamajā pļaušanas sezonā varētu rīkot pļaušanas sezonas atklāšanu, kā laikā mēs varētu tuvāk iepazīt kaimiņus un viņu traktorus.”

Ilgonis Vimba sāka ar Stalbes centra traktoru īpašnieku sazvanīšanu, lai noskaidrotu, vai viņiem būtu interese piedalīties pasākumā, kurā tiktu atklāta pļaušanas sezona ar zāles pļāvēju traktoriem. Kā smej Ilgonis Vimba: “Citiem sezonas atklāšana ir ar motocikliem, mums – pļāvējiem!” Viņš izsaka pateicību Arvīdam, kurš palīdzēja sazvanīt potenciālos pasākuma dalībniekus. Gala rezultātā pasākumā piedalījās 14 braucēji, tostarp divi no Straupes pagasta.

Par pasākumu Ilgonis Vimba stāsta: “Zāles pļāvēju traktoru parāde sākās pie Stalbes tautas nama. Skatītājiem par prieku tika apbraukti divi goda apļi, un pasākums noslēdzās ar pikniku pie Arvīda īpašumā “Līcupes”, kurā cits ar citu pārrunājām ar pļaušanu saistītas lietas, kā arī izbraucām ar citu īpašnieku traktoriem.”

Jautājot par nākotnes plāniem, Ilgonis Vimba ir pārliecināts, ka tradīcija turpināsies. “Plānojam rudenī organizēt sezonas noslēguma pasākumu, kuru noteikti papildināsim ar garāku un interesantāku programmu. Šajā reizē gribējām uzzināt, cik daudz esam zāles pļāvēju traktoru īpašnieki, tādēļ pārāk neafišējām šo pasākumu, ja būtu to darījuši, varbūt dalībnieku būtu bijis vairāk. Turpmāk vairāk domāsim par skatītājiem un jaunu dalībnieku piesaisti.”

Ilgonis Vimba pateicas visiem dalībniekiem, līdzjutējiem un pašvaldībai par izdevušos pasākumu, izsakot aicinājumu tikties sezonas noslēgumā!


Pārgaujas novada pašvaldība vēl Ilgonim Vimbam saglabāt entuziasmu šī pasākuma organizēšanā, lai tas Pārgaujas novadā kļūtu par ikgadēju tradīciju.


Elīna Astahovska,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv