24.10.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
284, pašlaik vēro: 24.

» SākumlapaNoteikti Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” 2015. gada laureāti

Meža dienu komiteja 8. marta sēdē noteica Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” 2015. gada ieguvējus nominācijās „Par mūža ieguldījumu”, „Par inovatīvu uzņēmējdarbību”, „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” un „Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā”.

Balvu „Zelta čiekurs” nominācijā „Par mūža ieguldījumu” tiek piešķirta par nozīmīgu mūža ieguldījumu nozares attīstībā. Šogad to saņems izcili nozares ļaudis – mežzinātnieks Jānis Bisenieks, kokrūpnieks Andris Krecers, mežsaimnieks Valdis Līdaka, mežsaimnieks Ivars Pētersons un pedagogs Gunārs Veldre.

Laureāti nominācijā „Par inovatīvu uzņēmējdarbību” ir SIA „Dižozols plus”, SIA „Latvāņi” un Andis Zelčs, nominācijā „Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā” – Daina Gavare, Jurģis Jansons un Anita Jaunbelzere. Laureāti nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu” ir meža īpašnieki Modris Kalvāns, Gatis Strads un Artis Vaivods. Gada balvas – Lielā Zelta čiekura - ieguvēji šajās nominācijās, tiks nosaukti apbalvošanas ceremonijas laikā.

Balvas pretendentu vērtēšanu organizē Zemkopības ministrija, un tā notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā kandidātus vērtē eksperti un otrajā – zemkopības ministra vadītā Meža dienu komiteja.

Meža nozares Gada balvu „Zelta čiekurs”, kas ir augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē, pasniegs jau divpadsmito reizi. Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” pasniegšanas ceremonija notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā š.g. 6.maijā.

Zelta čiekurs sevī iemieso vienkāršību, atvērtību un Latvijas meža skaistumu: dvēselē vienkāršs, formā izsmalcināts, atvērts kā saule, silts kā mājas svētība un sīksts kā latvietis. Nav precīzāka apzīmējuma cilvēka mīlestībai pret mežu, tāpat kā nav labākas balvas, lai atalgotu cilvēka darbu Latvijas meža labā.

Informāciju sagatavoja:
Māra Mīkule,
Meža departaments
Meža nozares stratēģijas un atbalsta nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv