21.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
109, pašlaik vēro: 11.

» SākumlapaKonkurss „Latvijai BŪT zaļai”

23. aprīlī mūsu valstī notika Lielā Talka, tai gatavojās arī Stalbes vidusskolas skolēni. Tika veicināts skolēnus aizdomāties par vides jautājumiem, dabas sakopšanu un nemēslošanu tajā.  Aizdomāties par to, kādu mēs gribam redzēt Latviju pēc desmit, divdesmit gadiem. Aizdomāties par to, kā saudzēt dabu, palīdzēt tai.  Lai labāk motivētu skolēnus, Stalbes vidusskola piedalījās Lielās Talkas konkursā „Latvijai BŪT zaļai”.  Lai veiksmīgi piedalītos konkursā, bija jāveic vairāki uzdevumi. Pirmais uzdevums, ko skolēni veica, bija video „Latvijai BŪT zaļai” filmēšana. Video veidoja daļa 5-8. klases skolēnu. Iepazīstoties ar tiem, uz konkursu tika izvirzīts 7. klases skolēnu video ( to var noskatīties www.youtube.com )  Kvalitatīvs video bija 8.klasei, bet tā garums neatbilda konkursa noteikumiem. 

Vizuālās mākslas stundā skolēni savas idejas par zaļu Latviju izteica zīmējumos. Labākie zīmējumi tika izstādīti skolas teritorijā, lai ar tiem varētu iepazīties arī novada iedzīvotāji. Izstāde skolas teritorijā bija pirmstalkas nedēļā (labos laika apstākļos), un Lielās Talkas dienā tā atradās Stalbes centrā pie Tautas nama.

Stalbes vidusskolas skolēnu zīmējumi par zaļu Latviju. Foto: Elīna Astahovska

Noslēdzošais konkursa pasākums bija 5. aprīlī „Latvijai BŪT zaļai”, kas skolā viesojās Lielās Talkas vēstniece, LNT ziņu moderatore, raidījuma „900 sekundes” vadītāja Kristīne Garklāva. Pasākums iesākās ar skolēnu radošo darbu „Kā būtu, ja būtu...” lasījumiem. 2. klases skolniece A. Brauna lasīja savu pasaku „Kā būtu, ja nebūtu velosipēdu”, jo zinām, ka tas ir viens no zaļākajiem transporta veidiem. Savus dzejoļus lasīja topošās dzejnieces L. Rozīte, K.S. Brūdere (2. klase) un L. Laudiņa (3. klase). Meiteņu dzejoļi ļoti aizkustināja K.Garklāvu, skolotājus un skolēnus. Viņas savos darbos parādīja, kādai jābūt mūsu attieksmei pret dabu.  Pasākumā tika demonstrēts 8. klases veidotais video „Latvijai BŪT zaļai”. Filmā skolēni intervē skolas darbiniekus, skolēnus, novada iedzīvotājus, uzdodot dažādus jautājumus, kas saistīti ar ekoloģiskajām problēmām. Skolēnu veikumu ļoti atzinīgi novērtēja mūsu viešņa, gan no žurnālistikas, gan no problēmas aktualitātes viedokļa. Pasākuma turpinājumā K. Garklāva runāja ar skolēniem. Kopējā sarunā skolēni ne tikai uzzināja daudz interesanta par dažādiem ar vidi saistītiem jautājumiem, bet arī paši dalījās pieredzē, ko piedzīvojuši, redzējuši. 

Pēc pasākuma Kristīne Garklāva sociālajos tīklos rakstīja: „Brīnišķīgs rīts Stalbes skolā! Runājam par dabu, vidi, melnajiem stārķiem, klimata pārmaiņām, kā Latviju padarīt zaļāku un ko katrs no mums var darīt vides labā. Un, ja Latvijā ir tik daudz brīnišķīgu bērnu, tad man ir pārliecība, ka viss šeit būs kārtībā! Paldies, Stalbe, ka uzaicinājāt!”( ‪#‎lielatalka‬ ‪#‎stalbe‬ ‪#‎homoecos‬) Par savām izjūtām  Stalbes vidusskolā Kristīne stātīja 6. aprīļa  LNT raidījumā „ 900 sekundes”.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

Nākamajā dienā mūs ļoti patīkami pārsteidza Kristīnes Garklāvas telefona zvans. Par mūsu aktivitātēm viņa bija pastāstījusi biedrībai „Homo ecos”, un biedrības pārstāvji uzaicināja skolas delegāciju uz pasākumu 19. aprīlī, kur viņi vēlējās dzirdēt mūsu jaunāko klašu meiteņu radošos darbus „ Kā būtu, ja būtu...”

Ar to skolēnu darbs, gatavojoties Lielajai Talkai, nebeidzās. Skolas teritoriju sakopām līdz Lielajai Talkai, jo šajā dienā mēs gribējām palīdzēt sakopt kādu citu mūsu Latvijas stūrīti.

Māra Buša,
Stalbes vidusskolas skolotāja – ekoskolas koordinatorePārgaujas novada pašvaldība pateicas Stalbes vidusskolas direktorei Jolantai Dzenei, skolotājai un ekoskolas koordinatorei Mārai Bušai, iesaistītajiem skolēniem un viņu atbalstītājiem, ka uzņēmās iniciatīvu piedalīties šajā konkursā!© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv