18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
354, pašlaik vēro: 7.

» SākumlapaPašdarbības kolektīvi ar labiem rezultātiem startē Cēsu apriņķa deju skatēs

Šogad, neierasti citiem gadiem, Cēsu apriņķa deju skates notika divas aprīļa sestdienas pēc kārtas – 2. un 9. aprīlī.

2. aprīlī Cēsīs CATA kultūras namā tikās Cēsu apriņķa jauniešu deju kolektīvi (DK), lai rādītu savas spējas un sniegumu. Pārgaujas novadu skatē pārstāvēja divi kolektīvi – DK “Idumeja”, kas startēja B grupā, un Idumejas deju studija, kas startēja C grupā un savas deju gaitas uzsākusi tikai 2015. gada rudenī. DK “Idumeja” šī bija jau 10. skate, kurā tas tika novērtēts ar pirmo pakāpi. Savukārt Idumejas deju studijai šī bija pirmā skate. Skates laikā satraukums neizpalika, jo tieši Idumejas deju studijas dejotājiem bija gods atklāt koncertu. Žūrija Idumejas deju studiju novērtēja ar otro pakāpi.

Savukārt nedēļu vēlāk, 9. aprīlī Amatas kultūras centrā Ģikšos tikās Cēsu apriņķa vidējās un senioru paaudzes deju kolektīvi. Arī šoreiz Pārgaujas novadu pārstāvēja divi kolektīvi – vidējās paaudzes DK “Straupe”, kas startēja E grupā un senioru DK “Munsturis”, kas startēja F grupā. Vairākiem kolektīviem pārbaudījumu un papildu stresa devu sagādāja skatuves slidenā grīda. Tomēr, neskatoties uz to, dejotāju dejotprieks un mirdzums acīs nepazuda ne uz mirkli. Skates noslēgumā, pirms rezultātu paziņošana, žūrijas komisija atzina, ka šogad dejotāju sagatavotība bija labāka un kopumā skate vērtējama augstāk kā citus gadus. Par to liecināja arī rezultāti. SDK “Munsturis” ieguva pirmo pakāpi, bet vidējās paaudzes DK “Straupe” ieguva augstāko pakāpi.

Novēlam neapstāties pie sasniegtā un turpināt pilnveidot savas deju prasmes, lai ceļā uz Latvijas simtgadi visi Pārgaujas novada deju kolektīvi varētu piedalīties Dziesmu un deju svētkos. Lai raits deju solis!

Foto: Madara Gasiņa "Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Straupe""

Solveiga Ruska,
kultūras pasākumu organizatore
Madara Gasiņa,
kultūras pasākumu vadītāja© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv