18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
373, pašlaik vēro: 10.

» SākumlapaLieldienu svinības Rozulā

Aizvadītas nu jau par tradīciju kļuvušās gadskārtējās Lieldienu svinības Rozulā.

Nedēļu pirms Lieldienām ziema atkal pārsteidza ar kārtējo puteni. Tas radīja lielas bažas par to, kādi laikapstākļi mūs sagaidīs svētkos, un vai ziema tad mūs pasaudzēs. Bet pienāca Lieldienu rīts un bija skaidrs, ka saulīte mūs lutinās visu svētku laiku.

Rozulā jau no agra rīta bija jaušama liela rosība. Svinību atklāšanas laiks tuvojās. Arvien vairāk mašīnu tuvojās Rozulai, arvien vairāk ļaužu pulku sāka rasties. Inese Mangule svētkus atklāja ar šādiem vārdiem: “Daba ir modusies. Pumpuri briest, un putni ir jau atlidojuši. Mostieties arī Jūs. Plaukstiet, ziediet un atverat savu sirdi pavasarim. Šis ir laiks, kad gaisma ir uzvarējusi tumsu, tāpēc šodien godināsim saulīti, kuru bijām gaidījuši jau visu ziemu.” Lieldienas tika atklātas ar tautas dziesmu, lai gan liels, gan mazs varētu godināt sauli:
Visapkārt gaisma ausa,
Vidū Saule ritināja;
Visapkārt zelta josta,
Vidū visa pasaulīte.

Un Lieldienu lustes varēja sākties. Bērni svētku laikā varēja meklēt zālē paslēptās olas, piedalīties olu ripināšanas sacensībās, kārtīgi izšūpoties, piedalīties zīmēšanas darbnīcās un piedalīties vēl citās aktivitātes. Kad vairākiem bērniem jautāju, kas viņiem vislabāk patīk pasākumā, bērni lielākoties atzina, ka vislabākās ir piepūšamās atrakcijas. Tajās bērni varēja kārtīgi izlēkāties un izpriecāties. Visas dienas garumā notika arī komandu stafete, kuras laikā bija jāiziet dažādi kontrolpunkti, kuros varēja pārbaudīt savas prasmes, veiklību, koordināciju un spēju strādāt komandā. Savukārt drosmīgākie vīrieši savas spējas varēja pierādīt UMURKUMURA izaicinājumā, kur bija jāuzrāpjas stabā, lai iegūtu augšā piekārtās balvas. Drosmīgo bija daudz, bet, kā izrādījās, šis uzdevums nemaz nav tik viegls. Stabs bija ļoti slidens, tādēļ pa to uzrāpties bija praktiski neiespējami. Reti kuram tas izdevās. Citi saprata, ka bez komandas darba neiztikt. Entuziasti kāpa viens otram uz pleciem, veidojot milzīgas piramīdas, lai izpildītu uzdevumu.

Pasākuma laikā apmeklētāji tika aicināti arī nobaudīt gardo Lieldienu zupu, kas visu dienu tika vārīta uz ugunskura. Apmeklētāji atzinīgi novērtēja zupu, piebilstot, ka svaigā gaisā nekas nevar garšot slikti.

Liels darbs tika veikts pirms Lieldienām. Tika veidoti zaķi, krāsotas olas, veidotas dižolas, kā arī tika veikti dažādi citi organizatoriskie darbiņi, lai svētki būtu pēc iespējas krāšņāki un patīkamāki. Ilze Krivašonoka atzīst, ka jau vairākus gadus Lieldienu pasākums Rozulā var notikt pateicoties komandas darbam. Un šogad liels paldies jāsaka Inesei Mangulei, Aivim Mangulim, Jānim Plūmem, Gitai Luntei, Eināram Hofmanim, Daigai Hofmanei, Gitai Hofmanei, Steināram Brūverim, Aigaram Ūkinam, Sarmītei Golverei, Aivaram Lapsam, Mudītei Rutkai, Dimitrijam Solovjevam, Naurim Dupušam, Indrai un Edgaram Medņiem, Andrim Mednim, Pēterim Rutkam, Lienei Treikalei, Helēnai Lūsiņai, Anitai Bendikai, Indrai Ruciņai, Brigitai Kašai, Ivetai Adamsonei, Renātei Hmeļņickai, Guntim Pužulam, Lailai Vidiņai, Martai Martinsonei, Aivai Gūtmanei, Inārai Kursītei, Ērikam Lobuzovam, Aigai Ruciņai, Jutai Hmeļņickai, PKS “Straupe” – personīgi valdes priekšsēdētājam Imantam Balodim un SIA “Vienotnes” – personīgi valdes priekšsēdētājam Normundam Ruķim, kā arī Pārgaujas novada pašvaldībai – pasākuma finansiālajam atbalstītājam.

Paldies arī tiem, kas piedalījās dižolu gatavošanā – dižolu meistariem: Stalbes vidusskolas skolēniem, Stalbes vidusskolas pirmsskolas grupiņas bērniem, Straupes pamatskolas skolēniem, Straupes pamatskolas pirmsskolas grupiņas bērniem, PRK “Saulrīti” pusaudžiem, Robertam Gūtmanim, Turlaju ģimenei, Lailai Vidiņai, Steināram Brūverim, veikala “Brasla” darbiniecēm, Loretai Lapsiņai, Martai Martinsonei, Elvai Pužulei, Hofmaņu ģimenei, Gūtmaņu – Frīdenšteinu ģimenei.


Uz tikšanos nākamajos Pārgaujas novada pasākumos!

Madara Gasiņa,
kultūras pasākumu vadītāja© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv