28.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
24, pašlaik vēro: 10.

» SākumlapaNeredzamais redzamajā. 4 STIHIJAS. Apskatāmas Ungurmuižā

Fotomāksliniece SIGITA LAPIŅA aicina uz dižozoliem ieskauto, barokāli grezno Ungurmuižu! No 1. maija līdz 3. jūlijam autorei gluži vai mentāli radniecīgajā kultūrtelpā būs apskatāma viņas trešā personālizstāde NEREDZAMAIS REDZAMAJĀ. 4 STIHIJAS – simbolisks, mākslinieces īpašo skatījumu, principus un stilu apliecinošs vēstījums. Fotoizstādes atklāšana 30. aprīlī  plkst. 16:00.

Šķietami gaisīgās un elpojoši vieglās foto gleznās ietvertā un uzburtā pasaule izrādās daudznozīmīgi sirreāla, trausla un pārlaicīga. Sigitas Lapiņas darbi uzrunā, izbrīna un kā nenoguruši modina pietātei pret Dabas īstumu un nebeidzamo daudzveidību, liek aizdomāties par Laika un Telpas relativitāti, rosina iekšējai diskusijai par savu paša prasmi harmoniski iekļauties, pastāvēt un realizēties saskaņā ar Dabas un Visuma likumiem.

Ar izstādītajiem darbiem Sigita Lapiņa pastiprinātu uzmanību vēlas pievērst četru stihiju (Zeme, Uguns, Ūdens, Gaiss) īpašajai nozīmei uz Zemes. Autorei šo stihiju vizualizācijās ir svarīgi ieraudzīt ne tikai ikdienišķi pierasto, bet saskatīt, izprast arī neparasto to iespējamās transformācijās vai, vēl labāk, atpazīt pašu transformēšanās procesu. Daudzu darbu tapšanā svarīga bijusi saplūsme ar stihiju, prasme iekļauties tajā, pat bezapziņas klātbūtne. Būtiski, ka visi darbi tapuši tepat Latvijā – sasmēlušies mūsu zemes enerģētisko kodu, tie spēj to tālāk starot jau citu zīmju valodā.

Dabas radītais vienmēr ir ar īpašu nozīmi. No cilvēka atkarīgs, vai viņš apjautīs savu īsto vietu tajā un iegūs to sev palīgos. Tuvojoties iejūtīgi, dzirdoši un mīlestībā, Daba labprāt atsaucas un ļauj ielūkoties sevī tuvāk. Palīdz iemācīties būt saskaņā.

Neredzamā pasaule ir ar un ap mums. Kā smalkas un netveramas, bet spēcīgas stīgas tā pasauli pārklāj, caurvij un šķietami nemanāmi vada.
Zemzemē, Virszemē un Kosmosā.
Ik brīdi.


Ar fotografēšanu Sigita Lapiņa regulāri nodarbojas jau kopš 1998. gada. Viņas fotogrāfijas bijušas izstādītas mākslas galerijās Latvijā, Eiropā, ASV, Austrālijā, kā arī starptautiskajā biennālē Buenosairosā, Argentīnā (2012). Sigitas Lapiņas fotogrāfijas atrodamas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Kanādā, Austrālijā. Daudzi darbi godalgoti Latvijas, Eiropas un vispasaules konkursos. Foto kursos apmācīta virkne sekotāju, kas līdzīgi pašai tiecas smalkāk izprast gaismu, sajust noskaņas un vibrācijas, notvert ne vienmēr labi saredzamo.

Fotogrāfijā nav viegli atspoguļot netveramās pasaules klātbūtni un parādīt ne visiem redzamo. Tikai iedrošinoties nojaukt, palaist prom personīgo redzamības robežu, atklājas cita esamība.
Bez robežām.


Informāciju sagatavoja Ungurmuižas pārstāvji


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv