28.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
24, pašlaik vēro: 10.

» SākumlapaStalbes vidusskolas skolotājas Māras Bušas un 11. klases skolnieces Ingas Bušas panākumi matemātikas un informācijas tehnoloģiju jomā

Stalbes vidusskolas skolotāja Māra Buša 2015. gada decembrī piedalījās Microsoft rīkotajā Mixathon konkursā skolotājiem un ir ieguvusi pirmo vietu. Konkursā vajadzēja iesniegt sagatavotus mācību materiālus, izmantojot Office Mix rīkus. Konkurss bija organizēts Centrālajā un Austrumeiropā ar balvām katrā valstī.  Konkursā iesniedza līdz 15 minūtēm garu Office Mix prezentāciju ar mācību saturu. Skolotājas Māras Bušas darbs bija “Pitagora teorēma”.  Darbā par Pitagora teorēmu tika vispusīgi izmantotas Office Mix iespējas (prezentācija, video, izmantoti testi un uzdevumi ar pieaugošu grūtības pakāpi, ļoti uzskatāms Pitagora teorēmas pierādījums).

Par ideju un gala rezultātu stāsta Māra Buša: „Ja jāveido datorprezentācijas, parasti izmantojam Power Point programmu, bet tā nav vienīgā iespējamā programma. Attīstoties tehnoloģijām, arī prezentācijām jāpilnveidojas ar jaunām iespējām. Viens no tādiem ir Microsoft Office Mix piedāvājums. Programmatūra piedāvā datorprezentacijā izmantot gan video, gan animāciju, gan testa elementus, kad skolēns mācoties uzreiz var atbildēt uz dažādiem jautājumiem, izmantojot viedtālruni vai planšetdatoru. Par Office Mix iespējām uzzināju, mācoties portāla skolotājs.lv kopā ar Microsoft Latvia organizētajos tiešsaistes kursos „Virtuālā klase”.  Veidojot prezentāciju par Pitagora teorēmu, vēlējos to izveidot tā, ka skolēns, atverot to, var apgūt vielu patstāvīgi (gan teorētiskais materiāls, gan izziņas materiāls par Pitagoru, gan piemēri, gan testa jautājumi paškontrolei).”

Skolotājas Māras Bušas iedvesmota 11. klases skolniece Inga Buša piedalās konkursā „ Esi jauniešu matemātiskās komunikācijas elks 2016” („Become the youth mathematics Communication idol of 2016”). Tas ir starptautisks konkurss, ko organizē Kipras matemātikas asociācija, Thales fonds sadarbības projekta LE-MATH grupa, Grieķijas matemātikas un Eiropas Dienvidaustrumu matemātikas asociācija. Par konkursu skolotāja uzzināja, apmeklējot profesionālās pilnveides kursus Kiprā (pedagogu profesionālās pilnveides Erasmus+ KA1 projektā ”Mācāmies rītdienai” 2015.-2016. gads ietvaros). Konkursa darbi tika iesniegti divās kategorijās: skolēniem vecumā no 9 līdz 13 gadiem un no 14 līdz 18 gadiem. Katrā grupā 5 darbi tika izvirzīti finālsacensībām. Inga startēja vecākajā grupā.

Kā skolotāja Māra saka: “Daudziem skolēniem un viņu vecākiem sagādā grūtības matemātisko prasmju apguve atbilstoši mūsdienu mainīgajai videi un prasībām. Skolēnus aizrauj jaunās tehnoloģijas, līdz ar to jāmeklē jauns, aizraujošs matemātikas apguves veids”.

Konkursa darba būtība: „Matemātiski komunicēt līdz 3 minūtēm, izmantojot savu iztēli, komunikāciju, izstāstīt un stimulēt iztēli klasesbiedriem, nespeciālistiem par kādu matemātisku problēmu un tās risināšanas virzienu.” Metodes nosaukums MATHFactor (matemātiskais faktors). Ingas matemātiskā problēma, ko viņa izklāstīja auditorijai (videofilmā), ir „Ģeometriskā varbūtība” (Pieejams Youtube).


Inga Buša nodarbojas ar loka šaušanu un vēlējās uzzināt, kāda ir varbūtība trāpīt „desmitniekā” un kāda ir varbūtība trāpīt jebkurā no mērķa punktiem. Darbs tika veidots angļu valodā. Inga ir izturējusi pirmo kārtu un kopā ar skolotāju Māru Bušu ir uzaicināta uz finālsacensībām Salonikos Grieķijā.

Aicinu uz matemātiku paskatīties ne tikai caur skaitļiem, jo matemātika ir mums apkārt, tā ir mūsu ikdiena.


Jolanta Dzene,
Stalbes vidusskolas direktore