28.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
38, pašlaik vēro: 14.

» SākumlapaSkates "Gada labākā būve Latvijā 2015" finālistu vidū arī objekts no Pārgaujas novada


Noslēgusies Latvijas Būvnieku asociācijas, Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas Būvuzņēmēju partnerības un 13 būvniecības nozares lielo profesionālo organizāciju organizētās valsts mēroga skates „Gada labākā būve Latvijā 2015” otrā kārta un zināmi skates finālisti. Prominenta žūrija, kuras sastāvā ir būvniecības nozares profesionālo organizāciju un sabiedrisko organizāciju izvirzīti 39 profesionāļi un eksperti, pēc skates pirmajām kārtām – iesniegto dokumentu izpētes un objektu novērtēšanas dabā, ir nosaukusi skates finālistus. 17. martā skates trešajā kārtā finālisti prezentēs savu veikumu žūrijai un sabiedrībai un centīsies apliecināt, kāpēc tieši viņu būve ir pelnījusi titulu – „Gada labākā būve Latvijā 2015”. 17.martā norisināsies arī noslēguma pasākums, kurā tiks apbalvoti skates uzvarētāji.

Latvijas Būvnieku asociācijas, Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas Būvuzņēmēju partnerības un 13 būvniecības nozares lielo profesionālo organizāciju organizētās valsts mēroga skates „Gada labākā būve Latvijā 2015” finālam izvirzīti objekti vairākās nominācijās - Dzīvojamā jaunbūve, Sabiedriska jaunbūve, Pārbūve, Atjaunošana, Restaurācija, Inženierbūve, Ainava.

Nominācijas "Ainava" vidū ir Pārgaujas novadam un novada viesiem nozīmīgs objekts: "Dabas tūrisma infrastruktūras būvdarbi Gaujas Nacionālajā parkā un dabas liegumā Mežmuižas avoti".

Nominētais objekts saistīts ar Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotu projektu vairāku novadu teritorijās - Siguldas, Līgatnes, Amatas, Priekuļu, Kocēnu, kā arī Pārgaujas novadā. 2015.gadā Gaujas Nacionālajā parkā un dabas liegumā "Mežmuižas avoti", ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu tika uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra. Darba izpildi īstenoja AS "Siguldas Būvmeistars". Projekta ietvaros Pārgaujas novada Straupes pagastā pie Ķiržu ezera izbūvēta gājēju taka "Ķiržu ezers" (1,2 km garumā), izvietoti stendi, norādes un atkritumu urnas.


Ķiržu ezers, Straupes pagasts


Ķiržu ezers, Straupes pagasts


Ķiržu ezers, Straupes pagasts

Nominācijā "Ainava" vēl izvirzīti: "Teritorijas inženiertehniskā sagatavošana - skaņas valnis un transporta infrastruktūras izbūve. Konkneses prospekts 1a, Rīga"; "Teritorijas labiekārtojuma sadaļa projektam „Ģimenes mājas un viesu nama rekonstrukcija par pirmsskolas izglītības iestādi”, Pērses iela 16a, Mārupe, Mārupes novads".

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2015" mērķis ir noteikt un popularizēt labi projektētās un uzbūvētās būves Latvijā 2015.gadā, veicināt profesionālo izaugsmi nozarē un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem. Skate "Gada labākā būve Latvijā" notiek jau 18 reizi un tiek balstīta uz skaidri definētiem kvalitātes kritērijiem.


Informāciju sagatavoja:

Baiba Zvejniece
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja

Informācijas avoti: www.gadabuve.lv, www.gnp.lv

Foto:
Elīna Elekse
Sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv