24.10.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
316, pašlaik vēro: 19.

» SākumlapaLejupielādē Gaujas Nacionālā parka tūrisma ceļvedi internetā un plāno savu ceļojumu!

Izdots Gaujas Nacionālā parka tūrisma ceļvedis, kurā apkopoti visi populārākie nacionālā parka apskates objekti. Tajā atradīsiet ieteikumus brīvdienu aktivitātēm Gaujas Nacionalajā parkā - pārgājienu, laivu un velo maršrutus, dabas vērošanas ieteikumus, informāciju par pasākumiem, muzejiem, vēstures, dabas, kultūras apskates objektiem, radošajām darbnīcām un slēpošanas trasēm. Bukletā atzīmētas vietas, kurās var “noķert adrenalīnu”, pārbaudot savas robežas, lecot ar gumiju vai lidojot vēja tunelī, vietas, kuras var apmeklēt kopā ar bērniem vai baudīt klusuma skaņas bez divvientulībā.

Ceļvedī atsevišķa uzmanība velīta gardēžiem, izceļot labākos Gaujas Nacionālā parka restorānus, lauku labumu tirdziņus un vietas, kur var doties gardās ekskursijās. Bukletā stāstīts arī par 12 sezonālajiem produktiem, kurus Rīgas-Gauja reģions kā 2017.gada Eiropas Gastronomijas reģions iesaka nobaudīt Latvijas viesiem. Vai vari uzminēt – kuri tie ir?

Buklets šobrīd izdots latviešu un angļu valodā un bez maksas pieejams www.entergauja.com sadaļā “Lejupielādes”, kā arī visos zemāk minēto novadu Tūrisma informācijas centros.

Bukletu izdevis Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteris* sadarbojoties ar
Pārgaujas, Inčukalna, Siguldas, Līgatnes, Amatas, Cēsu, Priekuļu un Kocēnu novadu, un Valmieras pilsētas pašvaldībām.

“Enter Gauja”**  apvieno stāstiem un noslēpumiem bagātu reģionu pašā Latvijas sirdī. Kopš neatminamiem laikiem tas bijis leģendāru dabas un cilvēku notikumu epicentrs. Vēstures elpu un dabas pirmatnīgumu šeit caurauž dzīva kultūras vide un daudzveidīgās aktīvās atpūtas iespējas.

Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteris izveidojis tūrisma zīmolu Enter Gauja, lai paaugstinātu reģiona konkurētspēju starptautiskā tirgū, palielinātu apmeklētāju uzturēšanās laiku, kā arī nodrošinātu ilgtspējīgu reģiona attīstību vienotā tūrisma galamērķī – Gaujas Nacionālajā parkā. Zīmols “Enter Gauja” tika atklāts 2013. gada sākumā un tas tapis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstītā projekta „Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera attīstība” ietvaros, kuru finansē arī tūrisma uzņēmēji un atbalsta parka teritorijā esošās pašvaldības.

*Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteris – sadarbības tīkls, kurā apvienojušās Gaujas Nacionālā parka pašvaldības, lai veidotu kopīgu tūrisma zīmolu/logo/tēlu “Enter Gauja” konkrētai teritorijai. Pārgaujas novada pašvaldība ir viena no Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera partnerpašvaldībā.

**”Enter Gauja” – tūrisma zīmols, kas izveidots
Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera ietvaros.

Ziņo sagatavoja:
Alda Bražūne,
Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteris© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv