18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
331, pašlaik vēro: 12.

» SākumlapaTalantu vakarā “Pulkā nāc!” triumfē Juris Leimanis un Valentīna Saukante

20. februārī Rozulā jau piekto reizi pulcējās raibu raibi talanti. Daži dalībnieki pasākumā “Pulkā nāc!” piedalās jau vairākus gadus, bet daži savu talantu uz Rozulas tautas nama skatuves rādīja pirmo reizi.

Kā pirmā savu talantu rādīja dziedātāja Sabīne Lapiņa, kura bija pati jaunākā dalībniece. Mazajai dziedātājai ir tikai 9 gadi, bet talantu vakarā piedalījās jau trešo reizi. Sabīne katru reizi ir rādījusi kaut ko citu – skaitījusi dzeju, spēlējusi klavieres, bet šogad izpildīja dziesmu par Rīgu.

Ne pirmo reizi savu talantu – marimbas spēli – demonstrēja arī Armands Ričards Robītis, kurš savos 11 gados ir kļuvis par talantu vakara gandrīz ikgadēju dalībnieku, jo piedalījās pasākumā jau ceturto reizi. Šajā vakarā izpildot “Meiteņu deju”.

“Pulkā nāc!” vēsturē pirmo reizi piedalījās Valentīna Saukante un Juris Leimanis, kuri demonstrēja skatītājiem savu dejotprasmi ar 2 priekšnesumiem – valsi un tango.

To, ka Rozulā bija pulcējušies patiesi talantīgi cilvēki, pierādīja Straupes pamatskolas 8. klase skolniece Aija Vanaga. Viņas talants ir zīmēšana. Skolniece demonstrēja video, kuru meitene ir sagatavojusi kā pieteikumu Maksimālistu stipendijai. Pēdējā laikā Aija zīmē arī portretus pēc pasūtījuma.

Dalībnieces Monta Baškere, Eva Loze un viņu skolotājs Ivars Rausis mēroja vistālāko ceļu uz Rozulu, no Līviem. Dalībnieki izpildīja Prāta Vētras dziesmu “Spogulīt, spogulīt” krievu valodā. Jautājot, kāpēc izvēlēts izpildīt dziesmu ne latviski, meitenes atbildēja, ka dziesmai valodas robežu nav.

Savukārt Dzidra Potapova demonstrēja savus rokdarbus un iepazīstināja skatītājus ar jaunu vārdu – frivolitē. Tas nozīmē kuģošana ar diegiem jeb mežģīņu gatavošana, ko Dzidras kundze uz vietas arī nodemonstrēja. Jāpiemin, ka Dzidras kundze talantu vakarā piedalījās arī pagājušajā gadā, kad skatītājus pārsteidza, demonstrējot tapošanu ar grābekļiem.

Akordeona spēli skatītājiem rādīja Megija Līva Ozola. Izvēle par labu akordeonam bija gan pašas meitenes vēlme, gan Megijas vecmāmiņas ieteikums. Meitenei ir vēl citi talanti: dziedāšana, zīmēšana un rokdarbu darināšana.

Pasākumu turpināja dejotāju grupa no Stalbes vidusskolas. Meitenes arī iepriekš ir piedalījušās talantu vakarā, tikai katra individuāli, bet šogad visas meitenes apvienojušās mūsdienu dejā.

Pauls Ēriks Skujiņš skatītājus priecēja ar skaņdarbu “Mans ceļš”, kuru izpildīja uz čella. Šim priekšnesumam sekoja Paula Ērika, Emīlijas Kates, Kitijas un Trīnes priekšnesums. Viņi izpildīja divas dziesmas. Pirmā bija “Ziema” no Prāta Vētras repertuāra, otrā dziesma bija angļu valodā “Riptide”. Grupa kopā muzicē tikai no pērnā gada rudens un ir sava kopējā ceļa pašā sākumā.

Pasākumu noslēdza Gintars un Ginters, kuri piedalījās arī pagājušajā gadā un plūca pērnā gadā uzvaru. Šogad viņi izpildīja grupas “Līvi” dziesmu “Bize” un Ivo Fomina dziesmu “Viņa raud”. Pēc skatītāju lūguma tika nodziedātā vēl viena dziesma – “Mūsu mīlestība”.
Starp mākslinieku priekšnesumiem ar dažādām asprātībām izcēlās Minioni jeb kā viņi paši sevi dēvēja – Bračkas –, kuriem bija sagatavots gan savs priekšnesums, gan katram dalībniekam pasniedza banānu par piedalīšanos.

Pēc katra priekšnesuma izteicās tautas balss, kuru šajā reizē izvēlējās no skatītāju vidus, šoreiz tie bija Daiga Hofmane un Alfs Lapsiņš. Savukārt uzvarētāju noteica pēc skaļākajiem skatītāju aplausiem. Tie tika mērīti ar speciālu mērinstrumentu.

Piektajā “Pulkā nāc!” talantu vakarā laurus plūca Juris Leimanis un Valentīna Saukante, kuri atzina, ka šoreiz bijis neliels satraukums brīdī, kad kāpa uz skatuves, jo ir tik daudz skatītāju. Līdz šim viņi ir dejojuši sev un savam priekam, bet šoreiz viņi vēlējās iepriecināt arī skatītājus, kas izdevās.

Paldies ikvienam dalībniekiem par izturību un citu iedvesmošanu!

Foto galeriju no pasākuma var aplūkot sadaļā Foto 2016
20. februārī norisinājās visraibāko talantu vakars "Pulkā nāc!" Rozulas tautas namā

Kultūras pasākumu organizatore Solveiga Ruska© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv