28.10.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
19, pašlaik vēro: 14.

» SākumlapaPārgaujas novads tiek pārstāvēts starptautiskajā tūrisma izstādē “Reisen Hamburg”

Pārgaujas novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste, tūrisma organizatore Rudīte Vasile kopā ar radošās darbnīcas "Ezeriņi" pārstāvi un vienlaikus Pārgaujas novada Tūrisma informācijas punktā strādājošo Inu Miezi un citiem kolēģiem no Gaujas Nacionālā parka tūrisma klastera** (GNP) ar zīmolu “Enter Gauja”* šobrīd pārstāv Pārgaujas novadu starptautiskajā tūrisma izstādē “Reisen Hamburg”, kas no 16.-21. februārim norisinās Vācijā, Hamburgā. Dalību izstādē organizē Tūrisma attīstības valsts aģentūra sadarbībā ar Latvijas Investīciju attīstības aģentūru (LIAA). Tūrisma klastera "Enter Gauja" stends tiek pārstāvēts kopējā Latvijas nacionālajā stendā.

Kā norāda Rudīte Vasile: “Jau pēc pirmās dienas var secināt, ka ceļotāju interese par Baltijas valstīm ir liela - īpaši daudz jautājumu ir par ceļošanas iespējām ar kemperiem: kur iespējams nakšņot, kādi pakalpojumi tiek sniegti kempingos. Otra ceļotāju grupa labprāt lidotu uz Rīgu, un viņiem ir pārsteigums, ka lidmašīnas tiešais reiss uz Latviju ilgst tikai pusotru stundu! Protams, GNP klastera “Enter Gauja” stendā lielākoties aicinām ārvalstu tūristus doties ārpus Rīgas, un Gaujas Nacionālais parks atrodas tai pavisam tuvu."

Zīmola “Enter Gauja” stenda apmeklētājiem tiek piedāvāti dažādi informatīvie materiāli, kas saistīti ar tūrismu, t.sk. jaunais “Enter Gauja” buklets, kas tapis 2016. gada janvārī. Rudīte Vasile min, ka apmeklētājus patīkami pārsteidz plašais un kvalitatīvais GNP klastera piedāvājums – gan  attiecībā uz kājāmgājēju un velo maršrutiem, gan naktsmītņu iespējām. Attiecībā par GNP, vairākkārt izskanējis jautājums, vai iespējams redzēt brīvā dabā nepieradinātus lāčus un vērot to dzīvi savvaļā?


Nākamā gada straptautiskajā tūrisma izstādē “Reisen Hamburg” paredzēts veidot atsevišķu stendu starptautiskā projekta “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai” (HANSA) ietvaros (piezīme: Pārgaujas novadā kopš 2015.gada beigām tiek īstenots “HANSA” projekts, sadarbībā ar vairākiem partneriem no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas) – tieši Pārgaujas novada pašvaldība ir atbildīga par šī stenda veidošanu visiem projekta partneriem. Tādēļ šobrīd, esot izstādē,  Rudīte Vasile, kas ir arī projekta “HANSA” vadītāja novadā, veic priekšizpētes darbus, lai izprastu, kur novietots un kā veidots “HANSAS” stends varētu būt vispārliecinošākais.

Tāpat šīs nedēļas laikā Rudītei Vasilei ieplānota tikšanās ar Brīvkungu Klausu fon Rozenu, kurš ir Lielstraupes pils pēdējā īpašnieka māsas mazdēls un arī fon Rozenu dzimtas vēstures pētnieks, lai pārrunātu par tālākām Straupes kā Hanzas pilsētas vēsturisko materiālu izpētes iespējām projekta “HANSA” ietvaros.

“Reisen Hamburg” ir starptautiska izstāde, kuras apmeklētāji lielākoties ir individuālie ceļotāji. Latvijas tūrisma stendā ceļotāju piesaistīšanai darbojas arī Latgales keramikas meistars, kurš izstādes laikā virpo gan māla krūzes, gan taisa spvilpavniekus. Kā norāda Rudīte Vasile: “Tas ļoti aizrauj izstādes apmeklētājus, kuri ir arī mūsu novada potenicālie tūristi!”


*”Enter Gauja” – tūrisma zīmols, kas izveidots GNP klastera ietvaros
**GNP tūrisma klasteris – sadarbības tīkls, kurā apvienojušās Gaujas Nacionālā parka pašvaldības, lai veidotu kopīgu tūrisma zīmolu/logo/tēlu
“Enter Gauja” konkrētai teritorijai. Pārgaujas novada pašvaldība ir viena no GNP tūrisma klastera partnerpašvaldībām.

 


Informācija:

Rudīte Vasile
Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste - Tūrisma organizatore

Baiba Zvejniece
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv