20.10.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
144, pašlaik vēro: 18.

» SākumlapaAtskats par Pašvaldības projektu konkursā īstenotajām idejām 2015. gadā

Pavisam drīz, marta mēnesī, Pārgaujas novada pašvaldība izsludinās pieteikšanos konkursam "Pašvaldības projektu konkurss 2016", šobrīd piedāvājam iespēju atskatīties uz konkursa „Pašvaldības projektu konkurss 2015” īstenotajiem projektiem, kur smelties iedvesmu jaunām idejām, lai kopīgiem spēkiem padarītu novadu vēl interesantāku un skaistāku.

2015. gadā tika pieteiktas 17 projektu idejas, no kurām pēc žūrijas vērtējuma tika atbalstītas desmit. Kopējais konkursa budžets veidoja 4 000 eiro, paredzot, ka viena projekta idejai var tikt piešķirti līdz 400 eiro. 2015. gada konkursā no pašvaldības budžeta projektu īstenošanai kopumā tika piešķirti 3 863 eiro: astoņām projekta idejām vides sakārtošanas un labiekārtošanas jomā un divām sabiedriska kultūras vai izglītojoša pasākuma ietvarā.

Konkurss atšķīrās no iepriekšējos gados īstenotajiem, jo pašvaldība bija pieteikusi savu dalību apvienībā “Sabiedrība ar dvēseli - Latvija” (SDL), kas apvienības organizēta konkursa ietvaros ļāva vienu no realizētajiem projektiem virzīt tālākai izvērtēšanai reģionālā un nacionālā līmenī.

Atskats par to, kas realizēts projektu konkursā 2015. gadā:

Reģionālā izglītības un kultūras atbalsta biedrība (RIKA) īstenojusi projektu “Vide iedvesmo” (projekta vadītāja Zanda Krūmiņa, vieta: Stalbe). Projektā veikti Mūžizglītības centra keramikas darbnīcas labiekārtošanas darbi – iegādāti četri koka galdi, kā arī ērts, mūsdienīgs un keramikas darbnīcai piemērots koka plaukts. Zanda Krūmiņa norādīja, ka, lai izgatavotu kvalitatīvas, mūsdienīgas koka mēbeles, ar konkursā iegūtajiem līdzekļiem bijis par maz, tādēļ atbalstu sniedza firma SIA „Straubek Furniture”. Jaunās keramikas darbnīcas mēbeles atzinīgi novērtējuši gan Stalbes vidusskolas audzēkņi, gan novada un kaimiņu novadu iedzīvotāji.

Zanda Krūmiņa atzīst, ka keramikas darbnīca ir kļuvusi mūsdienīgāka, kā arī draudzīgāka cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, taču, lai darbnīcas telpas padarītu vēl pievilcīgākas un mūsdienīgākas, ir nepieciešami jauni krēsli, būtu jāveic kosmētiskais remonts un jānomaina apgaismojums.


Projekts "Vide iedvesmo" – veikti Mūžizglītības centra keramikas darbnīcas labiekārtošanas darbi
Īstenotājs: Reģionālā izglītības un kultūras atbalsta biedrība (RIKA)


Projekts "Vide iedvesmo" – veikti Mūžizglītības centra keramikas darbnīcas labiekārtošanas darbi
Īstenotājs: Reģionālā izglītības un kultūras atbalsta biedrība (RIKA)

Jauniešu biedrības “Vari un dari” īstenotais projekts „Strītbola laukuma izveide Stalbes vidusskolas struktūrvienības teritorijā” (projekta vadītāja Monta Eglīte, vieta: Auciems) tika izvirzīts tālākai vērtēšanai SDL konkursā. Nu varam lepoties, ka tas atzīts par labāko projektu Vidzemē 2015. gadā. Projekta gaitā tika nobruģēts pamata laukums, iecementēts basketbola grozs. Tā kā piešķirtais finansējums nebija pietiekams, lai izveidotu strītbola laukumu, jauniešu biedrību finansiāli atbalstīja SIA „Unguri", kā arī Čudorānu ģimene, kas sarūpēja nepieciešamo granti. Monta saka: “Projekts, pēc mūsu domām, vērtējams kā ļoti labs. Biedrības puiši paši bruģēja pamata laukumu, cementēja laukuma malas. Projektam ir ilgtspējība, jo ieguvēji ir visi novada iedzīvotāji, kuriem ir vēlme sportot. Taču, pēc mūsu domām, lielākie vinnētāji ir skolēni, jo viņiem tagad ir savs strītbola laukums, kurā var pavadīt kvalitatīvas sporta nodarbības.”


Projekts „Strītbola laukuma izveide Stalbes vidusskolas struktūrvienības teritorijā” (pirms)
Īstenotājs: jauniešu biedrība “Vari un dari”
a
Projekts „Strītbola laukuma izveide Stalbes vidusskolas struktūrvienības teritorijā”
Īstenotājs: jauniešu biedrība “Vari un dari”

Biedrības „Free Wind Archers” projekta „Aktīva brīvā laika pavadīšanas alternatīva Pārgaujas novadā” (projekta vadītāja Jūlija Gaspersone, vieta: Straupes pagasts) mērķis bija paplašināt novada iedzīvotāju aktivitāšu iespējas, piedāvājot kvalitatīvas loka šaušanas nodarbības. Biedrība iegādāja trīs Target matt Longshot layered foam 95x95x30 cm lielus vairogus. Kā skaidro Jūlija Gaspersone: „Pie viena vairoga vienlaikus var trenēties divi cilvēki – tas nozīmē, ka radītas sešas šāvēju papildvietas!”

Ņemot vērā, ka vairogus iespējams pārvietot, biedrība turpmāk varēs piedalīties pašvaldības rīkotajās sporta spēlēs, piedāvājot arī loka šaušanas disciplīnu. Projekta vadītāja vērtē, ka projekts realizēts veiksmīgi. Nepieciešamais inventārs iegādāts no Igaunijas uzņēmuma “FALCO TU”. Biedrība jau ilgstoši sadarbojas ar šo piegādātāju un ir pārliecinājusies par piedāvāto preču kvalitāti. Iegādāto inventāru saudzēšanas nolūkos paredzēts izmantot treniņiem iekštelpās.

Biedrības biedri spriež, ka projekta rezultātā ir paplašinātas novada iedzīvotāju iespējas apgūt jaunas iemaņas un pilnveidot esošās prasmes. Tas radīs ne tikai prieku nodarbībās, bet palīdzēs arī sasniegt augstus rezultātus sacensībās. „Free Wind Archers”  biedru skaits laikā no 2013. līdz 2015. gadam ir pieaudzis, kas pierāda, ka interese par loka šaušanas nodarbībām ir liela. Arvien vairāk nodarbībās iesaistās bērni, kā arī loka šaušana lēnām pārtop par daudzu ģimeņu kopīgu aizraušanos.


Projekts „Aktīva brīvā laika pavadīšanas alternatīva Pārgaujas novadā” – loku šaušanas vairogu iegāde
Īstenotājs: biedrības „Free Wind Archers”

Neformālā grupa “Pārgaujas ceļotājs” projekta „Atpūtas vietu iekārtošana apkārt Auciema ezeram” (projekta vadītājs Juris Leimanis, vieta: Auciems) ietvaros izveidoja 12 atpūtas vietas ar soliņiem ap Auciema ezeru. Vides labiekārtošanas darbus entuziastiskie Pārgaujas ceļotāji uzsāka jau 2014. gadā, kad ar pašvaldības atbalstu projekta ietvaros izvietoja soliņus ap Raiskuma ezeru. „Redzējām, ka cilvēkiem tie patīk, saņēmām labas atsauksmes gan no vietējiem iedzīvotājiem, gan tālākiem viesiem, kas par to rakstīja pat internetā”, ar prieku stāsta Juris Leimanis, kurš projektos piedalījies ne tikai ar savu darbu, bet arī finansēm.   Šogad Jurim ir iecere papildināt Gaujas krastā nesen labiekārtoto ūdenstūristu mītni „Cēsis” ar labi pārskatāmu stendu, kurā būtu informācija gan par laivošanu Gaujā, gan tūrisma objektiem mūsu novadā.
Neformālā grupa „Florbola līdzjutēji un Co”, īstenojot projektu „Florbola inventāra sakārtošana” (projekta vadītāja Renāte Hmeļņicka, vieta: Stalbe), iegādājās jaunus vārtus florbola spēļu nodrošināšanai. Kā stāsta projekta vadītāja, jaunie vārti pirmo reizi tika izmantoti 2015./2016. gada sacensību sezonas atklāšanā septembrī, un nu tos lieto katrā čempionāta spēlē. Jauniegādātais inventārs tiek rūpīgi glabāts, un, lai tas kalpotu ilgāk, treniņos novada sportisti ir ar mieru bumbiņas mest vecajos vārtos.
  

 Projekts „Florbola inventāra sakārtošana”
Īstenotājs: neformālā grupa „Florbola līdzjutēji un Co”

Biedrība „Ruckas Viļņi” īstenoja projektu „Peldētavas labiekārtošana pie Ruckas ezera” (projekta vadītājs Anatolijs Zaļais, vieta: Stalbes pagasts). Pludmalē pie Ruckas ezera uzstādīta koka ģērbtuve, divi koka soli ar atzveltni un metālisks velosipēdu novietošanas statīvs. Ģērbtuve ir plaša, stūrī ir soliņš, kur var apsēsties, pie sienas ir piestiprināts drēbju pakaramais. Kā norāda projekta vadītājs: “Projekts ir īstenots tā, kā bijām plānojuši – tas pilnībā atbilst peldētāju un atpūtnieku vajadzībām.”

Jau iepriekšējos gados projekta ietvaros pie Ruckas ezera tika uzstādītas trīs šūpoles un slīdkalniņš. Anatolijs Zaļais norāda, ka, pateicoties šai pašvaldības dotajai iespējai, tiek uzlabota Ruckas ezera piekraste, un peldētava kļūst arvien sakārtotāka un estētiskāka. „Cilvēkiem ir patīkami atbraukt uz Ruckas ezeru un pavadīt šeit brīvo laiku. Lai sabiedrība un novada iedzīvotāji gūtu vairāk labuma, līdzīgus projektus varētu izstrādāt vēl, jo iecerētas daudz dažādas labas idejas.”

Projekts „Peldētavas labiekārtošana pie Ruckas ezera”
Īstenotājs: biedrība „Ruckas Viļņi”


Projekts „Peldētavas labiekārtošana pie Ruckas ezera”
Īstenotājs: biedrība „Ruckas Viļņi”
a
Straupes evaņģēliski luteriskā draudze projekta „Mīlestība iededz gaismu – skani!” (projekta vadītāja Daiga Ummere, vieta: Straupe) ietvaros iegādājās skaņu aparatūru un mikrofonus, kas ir daļa no plašāka kopīgā redzējuma par kvalitatīvu un daudzpusīgu tehnisko aprīkojumu. Jau iepriekš draudze bija sagādājusi projektoru, nu tas kopā ar skaņas iekārtu tiek izmantots kino rādīšanai jauniešu kristīgajos pasākumos. Daiga Ummere stāsta, ka apskaņošanas tehnika tika izvēlēta ļoti rūpīgi, lai tā būtu izmantojama pēc iespējas plašāk, – arī mūzikas instrumentu pieslēgšanai un dziedāšanai. Jauniegādātās aparatūras labo skanējumu novada iedzīvotājiem bija iespēja novērtēt draudzes un skolēnu vecāku rīkotajā sadraudzības pasākumā šī mācību gada sākumā, kā arī kapu svētkos un Ziemassvētku pasākumos Straupes baznīcā. Vēl draudze plāno iegādāties kvalitatīvas akustiskās sistēmas. 

Neformālā grupa „Ezerkalni” īstenojusi projektu „Laipas/laivu piestātnes rekonstrukcija Raiskuma Ezera krastā” (projekta vadītājs Jānis Millers, vieta: Raiskums). Laipa/laivu piestātne tika rekonstruēta vairākos posmos. Kā norāda projekta vadītājs: “Projekta realizēšana ritēja gludi, jo laipas rekonstrukcijai iepriekš tika rūpīgi izplānots gan tehniskais risinājums, gan veikts precīzs finansiālais aprēķins.”

Pilnībā rekonstruētā laipa/laivu piestātne ir pieejama kopš 2015. gada augusta. To jau iecienījuši novada viesi, tūristi, vietējie iedzīvotāji, kā arī Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra audzēkņi un pedagogi atzinuši, ka tagad laipai piekļūt ir ērti.

Jānis Millers norāda: “Projekta mērķis ir sasniegts. Par to liecina apmeklētāju skaits un arī labās atsauksmes. Spilgtāko no tām izteica viesis no Vācijas: “Somijā ir skaisti, bet pie jums ekselenti!””

Projekta rezultāts ir veiksmīgs un būs izmantojams vairāku gadu garumā, bet paši īstenotāji secina, ka nepieciešams to attīstīt kompleksi un veidot laipas/ laivu piestātnes tuvumā lapeni, kur apmeklētājiem patverties no lietus. Nākotnē plānots padarīt vidi vēl draudzīgāku bērniem, izveidojot atraktīvu aktīvās atpūtas laukumu.


Projekts „Laipas/laivu piestātnes rekonstrukcija Raiskuma Ezera krastā” (pirms)
Īstenotājs: neformālā grupa „Ezerkalni”

Projekts „Laipas/laivu piestātnes rekonstrukcija Raiskuma Ezera krastā”
Īstenotājs: neformālā grupa „Ezerkalni”
a
Neformālā grupa kultūras tradīciju attīstībai (projekta vadītāja Evija Tiltiņa, vieta: Straupe) īstenojusi projektu „Goda vimpeļa izgatavošana”. Goda vimpeļa gatavošanu vidējas paaudzes deju kolektīvam „Straupe” domubiedru grupa uzticēja Tautas lietišķās mākslas studijas „Dzilna” dibinātājai un ilggadīgai audējai no Limbažiem – Rasmai Kokinai. Projekta vadītāja min: “Jau maijā mēs, četras tautumeitas, devāmies pie Rasmas kundzes, lai izklāstītu savas ieceres un uzklausītu viņas idejas. Albumi, kas pilni ar foto ar daudzu kolektīvu vimpeļiem, mums neatviegloja darbu, vien sarežģīja izvēli. Kā atrast to īsto, skaistāko, mums vispiemērotāko – tādu, kas ataino mūsu kolektīvu kā veselumu, kas ataino latvju stiprās zīmes un parāda mūsu kolektīva vizuālo koptēlu?”

Tagad ilgi un rūpīgi tapušais meistardarbs ir gatavs. Līdzfinansējumu tā gatavošanai atradis pats kolektīvs, jo ar konkursā piešķirto finansējumu bijis par maz. Vimpeļa prezentācija un godināšana paredzēta 2016. gada pavasarī – deju kolektīva 20 gadu jubilejas pasākumā. Tas tiks nests arī Straupes 810. jubilejas svinībās, godinot latvju tautas deju tradīciju un seno kultūras mantojumu, kā arī Hanzas dienās un Dziesmu un deju svētkos. Evija Tiltiņa skaidro, ka vimpelī ieaustas spēcīgas latvju zīmes: Jumis, kas nes auglību, svētību, enerģiju, lai viss padotos dubultā, un Māras līklocis, kas ataino ūdens mātes raksturu un vienlaikus saistās ar dejotāju mīlestību pret deju vietā, kas atrodas Braslas krastos.”

Neformālā grupa „Nākotnei Raiskumā” (projekta vadītāja Ieva Lapšāne, vieta: Auciems) īstenojusi projektu „Bērnu un jauniešu nometne „Skolasprieks 2015””. Šāda nometne notika jau otro reizi un, kā atzīst Ieva Lapšāne, gūtā pieredze bija noderējusi, lai šoreiz veidotu precīzāku scenāriju, aizraujošākas nodarbības un piesaistītu vairāk interesentu. Nometne risinājās augustā, pāris nedēļas pirms mācību gada sākuma, un tajā piedalījās vairāk nekā divdesmit bērnu. Kopā ar saviem skolotājiem viņi piedalījās praktiskās, pētnieciskās un radošās nodarbībās par vides aizsardzības tēmu, jo īpašu uzmanību pievēršot ūdenim – ūdens apritei dabā, ūdens tilpņu saudzēšanai, ūdenim cilvēkā. Izbraucienos viņus pavadīja zinoši eksperti no Gaujas Nacionālā parka. Un kur tad vēl jautrais danču vakars un kopīgais noslēguma pasākums!


 Projekts „Bērnu un jauniešu nometne „Skolasprieks 2015””
Īstenotājs: neformālā grupa „Nākotnei Raiskumā”


 Projekts „Bērnu un jauniešu nometne „Skolasprieks 2015””
Īstenotājs: neformālā grupa „Nākotnei Raiskumā”
a
Informāciju sagatavoja:
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece
Tūrisma organizatore Rudīte Vasile


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv