19.06.2019, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma "Rozulas skola" izsole
    Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atklātu mutisku izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola”, Stalbes pagastā, Pārgaujas novadā...
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
659, pašlaik vēro: 23.

Vai, Jūsuprāt, Pārgaujas novada svētkos būtu nepieciešama uguņošana?
» SākumlapaĒnu diena Pārgaujas novada pašvaldībā

Šogad, 10. februārī, visā pasaulē, tostarp Latvijā, tika atzīmēta Ēnu diena. Šīs dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru speciālistiem, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Arī Pārgaujas novada pašvaldībā viesojās Ēna – Nikola Zauera, Valmieras 5. vidusskolas skolniece –, lai visas dienas garumā būtu ēna kultūras pasākumu organizatorei Solveigai Ruskai.

Jautājot, kādēļ Nikola izvēlējās ēnot kultūras darbinieku, meitene atbildēja, ka šī profesija viņu ļoti interesē, un tā dēļ arī izvēlējusies mācīties Valmieras 5. vidusskolā ar kultūras novirzienu.

Ēnu dienā bija iespēja saprast, kāda ir kultūras darbinieku ikdiena: daudzu e-pastu caurskatīšana un atbildēšana, dažādu mākslinieku uzrunāšana pasākumiem, afišu un dekorāciju gatavošana u.c. Šajā dienā Nikola ne tikai vēroja notiekošo no malas, bet arī palīdzēja veikt uzdevumus. Nikolai Ēnu diena noslēdzās ar ekskursiju pa visiem novada kultūras namiem.

Aizvadot dienu kopā ar novada kultūras dzīves organizatorēm, Nikola secināja, ka darbības loks ir daudz plašāks, nekā sākumā domājusi. Kultūras darbinieku ikdienas darbi nebeidzas tikai ar pasākumu rīkošanu, aizkulisēs ir daudz citu darbu, par kuriem pirms Ēnu dienām nebija iedomājusies. Tomēr tas meiteni nenobaidīja, un vēlme savu karjeru saistīt ar kultūras dzīvi, nekur nav pazudusi.

Pārgaujas novada pašvaldība novēl veiksmi mācībās un gaidīs jaunas Ēnas nākamgad!

Kultūras pasākumu organizatore Solveiga Ruska


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv