06.07.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
125, pašlaik vēro: 17.

» Sākumlapa“Sadales tīkls” plānotās investīcijas 2016./2017. gadā Pārgaujas novadā


    Valmierā, 3.septembrī, tikās AS “Sadales tīkls” Vidzemes reģiona vadītāji ar pārstāvjiem no Pārgaujas novada, Amatas novada un Līgatnes novada pašvaldībām, lai pārrunātu sadarbības aktualitātes un plānotos ieguldījumus 2016.-2018.gadā konkrēto pašvaldību teritorijās.

    Pašvaldību pārstāvji tika informēti par veiktajām investīcijām 2015.gadā, kā arī par plānotajiem kapitālieguldījumu objektiem 2016.-2018.gadā. 2016.gadā Pārgaujas novada teritorijā plānoti projekti attiecībā uz septiņiem objektiem, kuru kopējās indikatīvās izmaksas sastāda 607 100 euro. 2017.gadā plānots viens objekts, kura kopējās izmaksas veido 92 600 euro. Ar detalizētāku informāciju par 2016. un 2017.gada kapitālieguldījumu objektiem Pārgaujas novadā, varat iepazīties informatīvajā materiālā "Ziemeļu reģiona 2016. un 2017. gada kapitālieguldījumu objekti Pārgaujas novadā"!

Apjomīgi elektrolīniju rekonstrukcijas darbi tiks veikti Straupes pagastā, kur vidējā sprieguma 20kV (kilovoltu) gaisvadu elektrolīnijas tiks atjaunotas 1,8 km garumā, 20kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūvētas par kabeļu līnijām 4 km garumā, izbūvētas 4 jaunas transformatoru apakšstacijas, savukārt zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīniju pārbūvi par kabeļu līnijām plānots veikt 4,8 km garumā. Pēc elektrotīkla rekonstrukcijas darbiem elektroapgādes drošums uzlabosies 620 AS „Sadales tīkls” klientiem, tostarp Piensaimnieku kooperatīvajai sabiedrībai "Straupe", Straupes narkoloģiskajai slimnīcai, SIA „Akselss”, SIA „Leo”, SIA „Roze MJ” u.c. lietotājiem. Raiskuma pagastā 2016. gadā AS „Sadales tīkls” realizēs gan zemsprieguma, gan vidējā sprieguma elektrotīkla uzlabošanas darbus. Projektu ietvaros plānots veikt zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīniju pārbūvi par kabeļu līnijām 5,7 km garumā, rekonstruēt vai izbūvēt jaunas 3 transformatoru apakšstacijas, bet vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas atjaunot 1,7 km garumā. Raiskuma pagastā tiks realizēti divi vidējā sprieguma elektrotīkla automatizācijas projekti, kuru ietvaros elektrotīklā tiks izbūvēti attālināti vadāmi jaudas slēdži, kas ļaus ātrāk reaģēt un efektīvāk attālināti vadīt elektrotīklu, palielināt automātiski saņemtās informācijas plūsmu par aktuālo situāciju elektrotīklā un veikt pārslēgumus, maksimāli samazinot elektroapgādes pārtraukuma laiku klientiem elektrotīkla bojājumu gadījumos un nodrošinot, ka bojājumu gadījumā atslēdzas tikai viens elektrolīnijas posms, bet ne visa līnija. Elektrotīkla rekonstrukcijas darbi un jaudas slēdžu izbūve uzlabos elektroapgādes drošumu 250 Raiskuma pagasta iedzīvotajiem.  Turpinot elektrotīkla uzlabošanas darbus, arī 2017. gadā AS „Sadales tīkls” Raiskuma pagastā vidējā sprieguma 20kV gaisvadu elektrolīniju plāno atjaunot 0,2 km garumā, rekonstruēt transformatoru apakšstaciju, bet zemsprieguma 0,4kV gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām 3,6 km garumā, paaugstinot elektroapgādes drošumu un kvalitāti 12 klientiem.

Par 2015.gadā veiktajām investīcijām informācija atrodama AS “Sadeles tīkls” mājas lapā – sadaļā Investīciju karte.

    Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi, kas saistīti ar līdzšinējos sadarbību un niansēm par to kā to īstenot turpmāk. Pārgaujas novada pašvaldību sarunā pārstāvēja domes priekšsēdētājs Hardijs Vents un Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece.

 

Informāciju sagatavoja:

Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece