06.07.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
153, pašlaik vēro: 26.

» SākumlapaTartu tiekas Via Hanseatica partneri no Latvijas un Igaunijas


       26.augustā Tartu tikās starptautiskā tūrisma maršruta Via Hanseatica partneri no Latvijas un Igaunijas, tostarp arī Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji, kas bija projekta „Via Hanseatica“ vadošais partneris no 2012.gada līdz 2014.gadam.

Sanāksmes laikā, galvenokārt, tika pārrunātas tūrisma maršruta tālākās attīstības iespējas un tūrisma nozares  vajadzības. Maršruta partneri Latvijā piedāvāja padziļināti attīstīt gastronomisko tūrismu, savukārt igauņu partneri saredz potenciālu aktīvā tūrisma attīstibai. Idejas tiks apkopotas, lai vienotos par kopēja projekta pieteikuma iesniegšanu Latvijas-Igaunijas pārrobežu programmas finansējuma atbalstam.

Tāpat sanāksmes laikā abu valstu pārstāvji informēja klātesošos par paveikto tūrisma maršruta attīstībā šī gada laikā, kad projekta saistības oficiāli beigušās, bet aktivitātes, popularizējot tūrisma maršrutu, tiek turpinātas pašu spēkiem.

Sanāksmē klātesošie vienojās, ka šī gada rudenī tiks sasaukta Via Hanseatica padomes sēde, kurā tiksies Latvijas, Igaunijas un Krievijas padomes locekļi, lai pārrunātu kopējo maršruta attīstību šajā gadā un vienotos par tālākajām sadarbības iespējām. Politiskās situācijas dēļ šobrīd ir apgrūtināta Krievijas partneru iesaistīšana tālākajā maršruta attīstībā, izmantojot Eiropas Savienības pārrobežu programmu atbalsta iespējas, tomēr iecerēts atrast veidu, kā nodrošināt pilnīgu maršruta attīstību arī turpmāk, neizslēdzot nevienu no līdz šim iesaistītajām pusēm.

Sanāksmē piedalījās Pārgaujas novada Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste - Tūrisma organizatore - Rudīte Vasile. Pārgaujas novada pašvaldība ir projekta "Via Hanseatica" partneris kopš 2015.gada, projekta ietvaros plānots īstenot dažādas ar tūrisma attīstību saistītas aktivitātes līdz 2019.gadam.

***

Kas ir tūrisma maršruts „Via Hanseatica”

 

Via Hanseatica ir tūrisma maršruts, kas savieno vairāku valstu pilsētas – Sanktpēterburgu, Narvu un Ivanovogorodu, Tartu, Valku un Valgu, Valmieru un Siguldu.

Katrs ceļojums sākas jau ar pirmo sperto soli – un katrs nākamais palīdz atklāt jaunus ceļus un jaunus galamērķus. Mazāk iepazītās vietas sniedz patīkami satraucošu atklājēja prieku. 580 km garais ceļš starp Rīgu un Sanktpēterburgu var šķist sīks pasaules kartē, taču tas glabā noslēpumu, neskartu dabu, piedīvojumu un viesmīlīgus cilvēkus.

 

Nododoties iecienītākajai ceļošanas kompānijai – ar ģimeni, vai dedzīgi sekojot savai interesi – dabas vērošanai, piedzīvojumu meklēšanai vai kultūras baudīšanai – ir radīti īpaši Via Hanseatica maršruti, kas piepildīti ar pārsteidzošām norisēm, kuras piedzīvot, sajust un izgaršot.

Text Box: SAZINIES AR MUMS:
 
 MUMS
Apmeklē http://www.viahanseatica.info un izpēti visu pats!