15.10.2019, Otrdiena

Vai, iepērkoties vietējos veikalos, pamanāt Pārgaujas novadā ražotos produktus, kas tiek izcelti ar īpašu preču zīmi “Radīts Pārgaujas novadā”?

Apsveikti 2014. gadā dzimušie Pārgaujas novada mazuļi

Par ikgadēju tradīciju maijā kļuvusi iepriekšējā gadā dzimušo bērniņu sumināšana. 2014.gada nogalē dzimušie jau nedaudz apvēlušies, vecākie jau patstāvīgi sper mazus solīšus pretī plašajai pasaulei. Iepriekšējā gadā Pārgaujas novads kļuvis par 39 mazuļiem bagātāks. Vairāk dzimuši puikas – 22, meitenes - 17.

Hardijs Vents mazuļiem un viņu vecākiem atgādināja brāļu Ziemeļu dziesmas vārdus: “Vienmēr uz pasaules kāds, kuram bez tevis ir auksti, un pat aiz pasaules vēl vajaga siltu plaukstu”, pasakoties vecākiem par viņu rūpēm, vēlot izturību, labu veselību un laimi.

Kā ik gadu, katrs mazulis dāvanā saņēma praktiski noderīgu un svarīgu instrumentu – karotīti, kurā iegravēts bērna vārdiņš un dzimšanas dienas datums.

Pārgaujas novada dzimtsarakstu nodaļas darbiniece Nellija Lapšāne iepazīstināja klātesošos ar interesantiem faktiem par jaunākajiem novadniekiem. Izrādās, ka Jāņu svinēšanas tradīcijas Pārgaujas novadā noteikti turpināsies, jo 2014. gadā vecāki pieciem puisīšiem izvēlējušies vārdu Jānis. Savukārt meitenēm katrai piešķirts atšķirīgs vārdiņš.

Ar pēkšņu ierašanos visus pārsteidza Karlsons, kurš uzskatīja, ka arī viņam pienākas karotīte, ziedi un kūka. Kad pašvaldības darbinieces Karlsona prasību noraidīja, Karlsons atklāja, ka patiesībā viņa mājās esot pat 1000 karotīšu, kuras viņš labprāt atdotu Pārgaujas novada pašvaldībai, ja vien 2015. gadā novadā piedzims 1000 bērniņu!

Karlsons izkustināja visus klātesošos tētus, liekot iedomāties, ka mammas ir aizbraukušas ceļojumā uz Kanāriju salām un tētiem jātiek galā ar ikdienas mājas soli, vienlaicīgi maļot gaļu kotletēm, aijājot mazuli, ar kājminamo šujmašīnu šujot dēlam bikses un vēl paralēli rādot meitai, kā pareizi ap vidukli jāgriež riņķis. Tētiem ar uzdevumu negāja viegli, tāpēc skaidrs, ka labāk, ja mājās ir mammas, kuras saprot un spēj piepildīt ikvienu bērnu vēlēšanos.

Bērniņus un viņu vecākus ar sirsnīgām un saulainām dziesmām priecēja Ilva Karro un Ieva Bistrova. Īpaši sajūsmināti bērni bija par zaķēnu un Vinniju Pūku, ar kuriem kopā nofotografēties vēlējās teju ikviens.

FOTO no pasākuma aplūkojiet šeit.

Līga Hofmane,
Sabiedrisko attiecību speciāliste