31.10.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
196, pašlaik vēro: 14.

» Sākumlapa"Stalbes pavasaris" pulcē arvien vairāk dalībnieku

Maijs Pārgaujas novadā sākās ar ikgadējo senioru festivālu “Stalbes pavasaris”, uz kuru katru gadu sadraudzības kolektīvus aicina vietējā entuziaste Grieta Grosberga. Šogad uzstādīts arī jauns dalībnieku skaita rekords – festivālā piedalījās 21 kolektīvs no visas Vidzemes, pulcējot vairāk nekā divus simtus dalībnieku.

Par tradīciju kļuvis arī festivāla svētku gājiens, kurā laikā kolektīvi ar dziesmu ieskandināja pavasari un Pārgaujas novadu. Gājienā ar īpaši krāšņiem tērpiem un atribūtiem izcēlās vietējais Stalbes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Pārgaujas lakstīgalas”, senioru dejotājas “Feja” no Vaidavas, “Jautrās mājsaimnieces” no Liezēres un “Pīpenes” no Cēsīm.

Pirms uzstāšanās pasākuma organizatore Grieta Grosberga vēlēja visiem dalībniekiem, lai izdodas skaists koncerts ar skanīgām dziesmām un raitu dejas soli. Koncertu atklāja Stalbes pagasta folkloras kopa “Kamenes”, dziedot un muzicējot kopā ar Klintu ģimeni no Līgatnes. Īpaši skaļus aplausus un skatītāju apbrīnu saņēma jaunākā festivāla dalībniece raiskumiete Megija Līva Ozola, kuru noteikti var dēvēt par talantīgu akordeonisti.

Pasākuma vadītāja Guna Rukšāne iepazīstināja ar katru kolektīvu – no kuras puses dalībnieki ieradušies un cik gadus jau piedalījušies. Skaidrs ir tas, ka festivāls ik gadu turpina izvērsties plašumā, daži kolektīvi kļuvuši par festivāla daļu jau kopš pašiem pirmsākumiem, citi šogad pievienojušies pirmo reizi. Pavasaris bija jūtams ikvienā priekšnesumā, daudz dziesmu bija par dabas atmošanos, pirmajiem pavasara ziediem, putnu dziesmām un prieku, dejās – jaušama pavasara līksmība un možums.

Noslēgumā katrs kolektīvs saņēma diplomu par dalību festivālā “Stalbes pavasaris 2015” un visi kopā vienojās dziesmā “Sanāciet, sadziediet”. Pēc festivāla Grieta Grosberga atzina, ka šis festivāls rada daudz pozitīvu emociju, jo ir prieks, ka cilvēki var satikties, parādīt sevi citiem un sadraudzēties. “Šogad festivāls notiek jau astoto reizi. Tie kolektīvi, kuri kļuvuši par ikgadējiem visiem, ierodoties Stalbē jūtas kā mājās”, saka Grieta.

 

Ne jau vienmēr spārnus vajag, lai lidotu,
Domas augstāk par putniem debesīs trauc.
Ne jau vienmēr uguni vajag, lai sasildītos,
Lielāka laime – ja sirds siltumā sildīties ļauts.
                                              
/ Brigita Debeļska

Pasākuma organizatore saka paldies Pārgaujas novada pašvaldībai, Jurim Leimanim, Gunai Rukšānei, Ingrīdai Balodei, Guntim Pužulam, Līgai Hofmanei, Vinetai Miezei, Stalbes vidusskolas vadībai, Jānim Janelsiņam, Arvīdam Rostokam! Paldies arī festivāla dalībnieku kolektīviem un pasākuma apmeklētājiem!


FOTO no senioru festivāla aplūko šeit.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv