06.07.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
323, pašlaik vēro: 27.

» SākumlapaRaiskuma diena Stelpē

1. maijā mūsu novada četri kolektīvi: senioru deju kopa "Papardītes", senioru sieviešu ansamblis "Dzīvotprieks", amatierteātris "Punkts uz i" un Raiskuma pagasta jauktais koris devās uz Vecumnieku novadu Stelpes pagastu piedalīties pasākumā "Raiskuma diena Stelpē". Šo dienu varējām uzskatīt kā atvaļinājuma dienu pēc labi padarītajiem darbiem, jo repertuāra tēmā varēja iekļaut to, kas saistās ar pavasari un to, ko pašiem vairāk patīk parādīt. Bet šo atvaļinājuma sajūtu mums vēl vairāk deva stelpieši. Mūs sagaidīja Vecumnieku novada deputāte tautas tērpā, kultūras pasākumu organizatore un pašdarbnieku kolektīvu vadītāji.


Bites buča bija tiešām garšīga. Par Bites buču sauc vietējo brūvējumu no medus, nu kādi 40 grādi bija gan. Nedaudz vēlāk arī brokastis tika baudītas. Pēc brokastīm devāmies ekskursijā, vispirms ciemojāmies pie koktēlnieka Jura Audzijoņa. Tur vajadzētu pabūt katram! Ikviens darbs ir ar dziļu domu veidots, bet tā, lai katrs, kas šo vietu apmeklē, gūtu sev svētību. Kad gājām cauri arkai ar stārķi virs tās, mums bija jākļūst laimīgiem. Kā pēc tam, skatāmies fotogrāfijās, visu sejās to patiešām var izlasīt. Veltījām Jurim dziesmu, arī viņš parādīja, ko prot - spēlējot uz akordeona, tika nodziedāta vēl dziesma. Juris novērtēja, ka mūsu Dzidras kundzei balss ir varena. Pēc tam devāmies uz Valli, uz teātra muzeju Zvanītāju Bukās. Mani patīkami pārsteidza pašas meita Ieva ar to, ka, jau braucot mājās, uz jautājumu, kas patika visvairāk, viņa teica - muzejs. Paldies muzeja saimniecei par jauko uzņemšanu un interesanto stāstījumu. Bet kad gājām ārā, tad mūs sagaidīja aktieri, kuri vēlējās zināt, cik radoši esam mēs. Mēs, protams, parādījām sevi no labās puses un izspēlējām vienu tekstu visos iespējamos žanros vismaz uz 9 ballēm. Tikai bildes izpalika gan no minētās atrakcijas, gan arī no tā, ka turpat pabijām Valles luteriskajā baznīcā. Tur mūs sagaidīja Gina Viegliņa - Valliete, kura ir autore grāmatai " Pa votu un sēļu pēdām Zemgalē no 15. līdz 20. gadsimtam". Rudenī taps jauna grāmata, kurā tiks aprakstīti visi kari, kurus piedzīvojusi mūsu tauta sākot ar 10.gs.

Pēc ekskursijas devāmies atpakaļ uz Stelpi, kur mūs gaidīja karsta, uz ugunskura vārīta, jauno skābeņu un nātru zupa. Mmmm...tā bija dikti garda. Tad, kā jau ierasts - mēģinājumi, pārģērbšanās un koncerts. Interesanti tas, ka pirmo reizi pieredzējām savādāku zāles izvietojumu. Skolas zāle ir neliela, it kā skatuve ir, bet tā ir par mazu, lai droši varētu uz tās dejot, vai kā citādi aktīvi darboties, līdz ar to, kultūras darbiniece Sandra jau iepriekš atrada risinājumu - darīt visu otrādi, uz skatuves tika sarindoti krēsli skatītajiem, bet mēs uzstājāmies zāles zemākajā vietā, nu gluži kā amfiteātrī. Un bija patiešām labi.

Koncerts iesākās ar Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieka Jāņa Kovala, Stelpes pagasta pārvaldnieka Elmāra Jukoņa un kultūras pasākumu organizatores Sandras Neliusas uzrunu, un stelpiešu trīs kolektīvu apsveikuma priekšnesumiem. Viena stelpiešu aktrise mūsu Gundaram atgādināja kas viņam no kuras vietas aug. Tad tika dots vārds mums. Starp kolektīvu uznācieniem, lasīju citātus no mūsu grāmatas "Raiskums - starp mežiem, ezeriem un Gauju", lai radītu priekšstatu par mūsu Raiskuma pagastu un novadu. Stelpieši vairākas reizes sauca vārdu "atkārtot!" Ja mūsu pusē populārāka dziesma no Aivara Lapšāna ir "Dzērvenīte" , tad viņu pusē tā ir " Rudzupuķes". Koris izpildīja dziesmas par Raiskumu un Gauju, no "Dzīvotprieka" repertuāra stelpiešiem jo īpaši patika "Iepazīšanās popūrijs", "Punkts uz i" parādīja, kādas dāvanas pasniegt savām tantēm. Bet, kad " Papardītes" nodejoja sporta deju, tad stelpiešu puiši saprata, ka no viņām aizbēgt nebūs iespējams. Kad beidzās koncerts, tad stelpieši vēlējās baudīt Straupes Piensaimnieka gatavoto jogurtu. Protams, kā tad bez balles. Muzikanti - super. Un mūsu vīriešiem bija kārtējais pārbaudījums, bija jāizspēlē pasaka par rāceni. Ja ir pasaka, tad jābūt arī attiecīgiem tērpiem. Mūsu diriģentam Ērikam tika rāceņa loma. To tik vajadzēja redzēt - tur lija smieklu asaras. Bija vēl kāda spēle, kur vinnēja, kā vienmēr - draudzība.


Diena ātri pagāja, nogurums arī bija, bet tas bija patīkams nogurums. Vēl aizvien atrodos patīkamās emocijās par piedzīvoto. Mēs aicinājām un stelpieši ar lielāko prieku vēlas citugad būt mūsu pusē, lai savām acīm pārliecinātos par tiem jaukumiem, kurus bijām citējuši, kā arī būt kopā ar mums, Pārgaujas novada pašdarbnieku kolektīviem, tikai šoreiz apskatot mūsu sniegumus.

Vēlos pateikties par šo dienu visiem mūsu kolektīviem un to vadītājiem:
Senioru meitenēm " Papardītes" un vadītājai Ginta Berķei, senioru meitenēm " Dzīvotprieks" un vadītājiem Ievai un Aivaram Lapšāniem, amatierteātrim " Punkts uz i" un vadītājai Inesei Kalniņai, Raiskuma pagasta jauktajam korim un diriģentam Ērikam Derumam. Bez jums šī diena nebūtu izdevusies!

Paldies Dievam, kas deva ļoti siltu un saulainu dienu, un drosmi man novadīt šo pasākumu. Vēlos pateikties par atbalstu mūsu meitenēm Solveigai un Evijai, un Pārgaujas novada domei par iespēju turp aizbraukt. Vēlos pateikties Stelpes kultūras pasākumu organizatorei Sandrai Neliusai. Viņa mani iedrošināja un atbalstīja. Mēs nekad nebijām iepriekš tikušās, bet sajūta bija tāda, ka visu mūžu būtu pazīstamas. Arī satiekoties ar pārējiem dalībniekiem, sajūtas bija līdzīgas. Paldies visiem, visiem Vecumnieku novada ļaudīm, kas deva savu artavu, lai šī diena mums būtu īsti svētki! Lai Dievs Svētī mūs visus un mūsu Latviju!

FOTO no Raiskuma dienas Stelpē aplūko ŠEIT.


Raiskuma pagasta jauktā kora vadītāja
Olga Lasmane© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv