06.06.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Informācija Pārgaujas novada iedzīvotājiem par pašvaldības un iestāžu darbību ārkārtējās situācijas laikā
  ...
 • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
  ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
778, pašlaik vēro: 26.

Vai plānojat piedalīties vides kustībā "Lielā Talka 2020"?
» SākumlapaKā, netērējot naudu, kļūt laimīgam?


Šis jautājums noteikti ir aktuāls ikvienam iedzīvotājam. Zināms, ka laime neslēpjas naudā. Bet kur? Atbildes uz šo jautājumu savā muzikālajā sarunu vakarā sniedza mūzikas autore, dziedātāja, gleznotāja un psiholoģe Aina Boža.

Viss, ko Aina Boža stāstīja, lika klausītājiem pārdomāt gan savas, gan pasaules vērtības, paanalizēt savu vērtību skalu – vai lietām nepiešķiram pārāk lielu nozīmi? Vai protam gan materiāli, gan emocionāli dalīties ar citiem?

Stāstus un atziņas papildina dziļdomīgas dziesmas, ik pa laikam tiek izstāstīta arī kāda anekdote un stāsts iz dzīves, kas publiku smīdina visa vakara garumā.

Aina Božas stāstīto vislabāk nodot citiem atziņās:

 • Vecāki izlutina savus bērnus, no mazotnes tos neuztverot nopietni, gaidot, ka skola tos izmācīs par kārtīgiem cilvēkiem. Jau no pirmajiem dzīves gadiem bērniem ir jāiemāca līdzdarboties, palīdzēt ikdienas darbos. Vecāki bieži saka: “Man neko nevajag. Galvenais, lai bērniem viss ir!” Bet šis uzskats ir maldīgs, jo vecumdienās, kad vecāki sagaida bērnu atbalstu, bērni bieži to nesniedz, jo tas nav prasīts jau bērnībā.
 • Latvieši ikdienā ir drūmi. Ja arī gadās kāds jautrāks, tad citiem šķiet, ka tas jau noteikti iereibis. Latviešu iecienītākās apģērbu krāsas visa gada garumā – pelēka un melna. Ja paši būsim priecīgāki un gaišāki, tāda būs arī mūsu ikdiena!
 • Māksla rodas dzīves nesakārtotajā daļā. Ja visiem viss būtu kārtībā, māksla nepastāvētu, jo, par ko gan sarakstīta lielākā daļa dziesmu? Protams, par nelaimīgu mīlestību. Dzīve ir kā zebra – ir gaišās un ir tumšās strīpas. Ja šobrīd dzīvē neiet, nevajag uztraukties, jo drīzumā viss atkal būs labi!
 • Nekad nevajag iekārot cita cilvēka likteni, jo mēs nezinām, ko nastu šis cilvēks nesis, lai to visu sasniegtu. Katram jāizdzīvo pašam savs liktenis!
 • Dzīvē vissvarīgākās lietas notiek negaidot – gan labās, gan sliktās. Nevajag tik daudz gaidīt no dzīves, tad viss notiks pats no sevis!
 • Lai saskatītu pasaules skaistumu, jātrenē acis ikdienā saskatīt skaistos sīkumus. Tikai vēlāk šo skaistumu mēs iemācāmies ieraudzīt automātiski.
 • Vieglāk būt laimīgam, ja esi mierā ar sevi! Ikvienam ir savi kompleksi un lietas, ko gribētos sevi izmainīt, bet ne vienmēr tas ir iespējams. Labāk pieņemt sevi tādu, kā esi!
 • Ir vērts būt arī brīvdomātājiem! Ja bērni pēc skolas absolvēšanas nezina, ko dzīvē darīt, vajag ļaut viņiem pašiem izmēģināt dažādas nišas un atrast dzīvē savu ceļu, nevis ko uzspiest.
 • Ja cilvēks visu savu dzīvi liek uz vienas kārts, tad tas var būt tikai mīlestības dēļ. Nekad nevajag riskēt ar visu naudas vai varas dēļ.
Aina Boža savus talantus attīstījusi pasi, profesionāla viņa ir tikai kā psiholoģe, mūziķe un gleznotāja – tikai amatiera līmenī. Vakara noslēgumā Aina ikvienam vēlēja spēku izturēt savu likteni, nesarūgtināties un būt pateicīgiem par to, kas mums ir, un, lai apstākļi mums neliek braukt prom un ļauj dzīvi nodzīvot šeit, Latvijā!

Pasākums tapa sadarbībā ar Stalbes bibliotēku. Īpašs paldies par noformējum bibliotekārei Lolitai Kasparānei.

Līga Hofmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv