06.07.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
354, pašlaik vēro: 25.

» SākumlapaTeātra diena - jauna tradīcija Pārgaujas novadā

Pūpolsvētdienā jaunu tradīciju Pārgaujas novadā ienesa Raiskuma puses teātri – jauniešu amatierteātris “Cālīši brālīši” un vidējās paaudzes amatierteātris “Punkts uz i”, aicinot visus  interesentus aplūkot ar teātra vīrusu aplipušos novadniekus.

Jau pie ieejas visus sanākušos sagaidīja medmāsiņa, kura ikvienam veica profilaktisku procedūru, noperot ar pūpola zariņu un izsniedzot brīnumzālītes – krāsainas konfektītes.

Amatierteātra “Cālīši brālīši” režisore Inese Mangule iepazīstināja  ar Teātra dienas vēsturi. Izrādās, ka tā pasaulē tiek atzīmēta jau 54 gadus. Tad parādās viņi, ar teātra vīrusu aplipušie – kāds klibo, cits histēriski raud, kāds iejuties Hamleta lomā un meklē galvaskausu. Ar deju  “Cālīšu brālīšu” puiši apliecināja, ka ir gatavi kļūt arī par staltiem gulbjiem.

Lai uzlabotu aktieru veselības stāvokli,  uz Stalbes tautas namu tiek izsaukta ātrās palīdzības brigāde. Dakterīte ar medmāsiņu vienu pēc otra apskata pacientus, piedāvājot dažādus neparastus risinājumus un zāles – piemēram, purgenolu, kura lietošanas sekas ir ļoti dažādas, lielākoties slimību saasinošas un pacientus bēgt mudinošas. Mediķes ātri tika galā ar visiem teātra vīrusa aplipušajiem un ieteica tikai vienu -  uzstāties un  gādāt prieku sev un citiem! Arī skatītājiem tiek dots uzdevums – priecāties, aplaudēt un visādi citādi izrādīt savu sajūsmu par aktieru sniegumu, jo  smiekli ir viņu vislabākā vitamīnu deva.

Pirmie uz skatuves kāpa “Punkts uz i” aktieri ar izrādi “Trīs vītušas rozes” – par trim dāmām, kuras, nedaudz aizsapņojoties, rada savu biznesa ideju. Pēc tam “Punkts uz i” demonstrēja Ritas Misūnes situāciju komēdiju ,,Dāvana tantei” – pārpratumiem pilnu izrādi, kurā radinieces vēlas apsveikt Līnas tanti 65 gadu jubilejā ar visai neparastu dāvanu – čipendeila priekšnesumu.

Starp izrādēm skatītājus sagaidīja intelektuāls pārbaudījums – kultūras pauzē bija jāatpazīst dziesmu nosaukumi un komponisti no pazīstamām teātra izrādēm, piemēram, Šveiks, Uz Tobago, Velniņi,  Pepija u.c.

Noslēgumā  ar izrādi “Uzliec rociņu” skatītājus iepriecināja jauniešu amatierteātris “Cālīši brālīši”. Šī komēdija veidota pēc rakstnieka un satīriķa Andreja Skaiļa stāsta motīviem un stāsta par mantkārīgu Muškungu, kurš sevī atklāj dziedināšanas spējas.

Abu amatierteātru režisores Inese Mangule un Inese Kalniņa  atvadoties  aicina: “Ja kāds tomēr jūtas aplipināts ar teātra vīrusu un ja pēkšņi  rodas nepārvarama vēlme dziedāt, dejot, tēlot un spēlēt – pievienojieties mums!”

Tā kā Pārgaujas novads ir teātriem bagāts, tad Inese Mangule norāda, ka Teātra dienas svinēšanas tradīciju vajadzētu turpināt.  Tā būs iespēja  aktieriem atkal tikties ar skatītājiem, iepriecināt viņus un pateikt – PALDIES!  Jo teātris bez skatītājiem ir nekas. Nākamgad Teātra dienas svinībās tiks iesaistīti arī pārējie novada amatierteātri – Rozulas jauniešu “Rozbeķēni” un Straupes pagasta “Sapņojums”.


Līga Hofmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv