06.07.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
375, pašlaik vēro: 28.

» SākumlapaAptauja par dzīves kvalitāti un uzņēmējspēju Raiskuma pagasta iedzīvotājiem
Cēsu rajona lauku partnerība (CRLP) veic padziļinātu izpēti par perspektīviem atbalstāmiem darbības virzieniem nākamajā plānošanas periodā. Galvenais pētījuma mērķis ir identificēt tieši aktīvāko iedzīvotāju iespējas, vēlmes piedalīties un arī uzņēmējspēju - kļūstot vai esot par pārtikas ražotāju (mājražotāju), amatnieku, zemnieku vai lauksaimnieku, viņu spēju attīstīties un kādā veidā partnerības atbalsts varētu palīdzēt. Otrs jautājums ir NVO un biedrību loma - iespējamais sociālās uzņēmējdarbības potenciāls, kas varētu tikt atbalstīts, lai celtu iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

2015. gada martā Vidzemes Augstskolas Humanitāro, ekonomisko un sociālo pētījumu institūts (HESPI) veic aptauju ar Cēsu rajona lauku partnerībā iesaistījušos novadu iedzīvotājiem, lai novērtētu saimnieciskās darbības vietējās iniciatīvas - vietējās pārtikas ražošanas un realizēšanas, amatniecības, nepārtikas mazo, mikro uzņēmumu, pašnodarbināto līdzdalību teritorijas attīstībā, kā arī sabiedrības pakalpojumu (t.sk. tūrisms u.c.) sniegšanas pieejamību, dzīves kvalitātes veicināšanu un potenciālu. 

Paud savu viedokli un aizpildi aptauju šeit: http://goo.gl/forms/WRZJExp8sQ

Cēsu rajona lauku partnerība ir biedrība, kas apvieno kopīgā rīcībā Amatas, Cēsu novada Vaives pagasta, Līgatnes, Jaunpiebalgas, Pārgaujas novada Raiskuma, Priekuļu, Raunas un Vecpiebalgas novadu lauku pašvaldības. CRLP mērķis ir attīstīt dzīvošanai labvēlīgu un ilgtspējīgu lauku teritoriju, kurā dzīvot un atgriezties. 

Partnerības darbība balstās uz Vietējās attīstības stratēģiju (VAS), kas ir detalizēts plāns, balstoties uz lauku iedzīvotāju vajadzībām, nosakot konkrētas attīstības rīcības un prioritātes:

1. Uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšana.

2. Dzīves kvalitātes veicināšana vietējās attīstības stratēģijas īstenošanas teritorijā.

3. Lauku tradīciju un kultūras mantojuma stiprināšana un attīstība.

Kontakti saistībā ar pētniecības aktivitātēm: Anna Broka, broka.anna@gmail.com, +371 27222201© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv