09.07.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
686, pašlaik vēro: 20.

» SākumlapaGodināti Pārgaujas novada labākie sportisti

Par ikgadēju tradīciju kļuvušais Sporta laureāts ik gadu kopā pulcē tos novadniekus, kuri aizvadītajā gadā ar panākumiem startējuši gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās un godam nesuši Pārgaujas novada vārdu.

Šajā gadā ar 2015. gada domes sēdes lēmumu Nr.2 (16.§ “Par Pārgaujas novada pašvaldības balvām sporta jomā”) nolemts apbalvot 51 sportistu, tostarp arī trenerus, par sasniegumiem tādos sporta veidos kā florbols, armreslings, loka šaušana, šaušana, orientēšanas sports, biatlons, BOCCIA (komandu spēle cilvēkiem ar kustību traucējumiem) čempionāts un atlētiskā vingrošana.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, uzrunājot novada sportistus, iezīmēja šī gada aktualitātes sportā un norādīja, ka pašvaldība atbalsta sportu gan caur sporta klubu “Pārgauja”, gan ar šobrīd notiekošajiem projektiem. Proti, pašlaik izsludināts iepirkums Straupes sporta zāles pārbūves būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai, kā arī tiek plānota Stalbes sporta laukuma rekonstrukcija. Hardijs Vents novēlēja sportistiem panākumus arī 2015. gadā, lai nākamgad apbalvošanas pasākumā zāle būtu sportistu pārpilna.

Arī SK “Pārgauja” valdes priekšsēdētājs Monvids Krastiņš uzrunāja klātesošos, uzsverot treneru nozīmīgumu: “Paldies treneriem, ka spēj aizraut jauniešus un citu paaudžu sportistus un dod visiem iespēju produktīvi pavadīt brīvo laiku!”

Par iegūto 1.vietu Latvijas Republikas 20. čempionātā florbolā balvas saņēma U- 16 florbola komanda: Dāvis Helmuts Zvejnieks, Olafs Zvīnis, Emīls Šūmanis, Mārtiņš Muižnieks, Alvils Zauers, Pauls Erenbots, Ēriks Kūlītis, Kārlis Pops, Kristers Jansons, Miķelis Koknesis Roops, Niks Sičiks, Edgars Škļarovs un treneri - Ilvars Balodis un Andris Erenbots.

Par iegūto 2. un 3. vietu vecmeistaru grupā Pasaules čempionātā armreslingā tika apbalvots Valdis Mednis. Balvas par godalgotām vietām Latvijas un Baltijas čempionātos saņēma loku šāvēji – Armands Vilisters, Agate Zālīte, Dina Palsa, Mārtiņš Kūlītis, Viva Medne, Kristaps Bērziņš, Elizabete Ella Zariņa, Kristīne Šilkina, Valdis Gaspersons un Ketija Āboliņa.

Toties šaušanā godalgotas vietas izcīnījuši – Mārtiņš Gaņģis, Ojārs Dālders, Lauma Zīle, Agnese Kārkliņa, Aigars Legzdiņš un Raivis Bērziņš. Orientēšanās sporta tika apbalvota Sandra Grosberga, Edijs Dzalbs, Renārs Šķesteris un trenere Aija Alksne. Par godalgotām vietām Cēsu Eco trail (skrējiens apvidū) 80 km distancē, Siguldas kalnu maratonā un Stipro skrējienā balvu saņēma Kristaps Magone.

Sportistu sveikšanas starplaikos savu ģitārspēles un dziedāšanas prasmi citiem nodemonstrēja vietējais florbolists Ričards Lauga, pierādot, ka sportu ļoti labi var apvienot ar mūziku.

Par startēšanu Latvijas Republikas izlasē biatlonā tika godināta Baiba Bendika, bet par iegūto 5.vietu 10. Pasaules čempionātā florbolā Latvijas Republikas izlases sastāvā tika apbalvots Ivo Balodis, Andris Rajeckis un Mārtiņš Rajeckis.

Par godalgotām vietām BOCCIA čempionātā bērniem ar kustību traucējumiem apbalvota tika Rudīte Putniņa un Edgars Jurkevičs, kā arī pateicību saņēma viņu treneres – Gita Timaškova un Anželika Sadovska.

Par lieliskiem sasniegumiem dažādās atlētiskās vingrošanas sacensībās apbalvojumus saņēma Ivars Oraševskis, Margita Zariņa, Olga Oraševska, Daiga Hofmane, Gita Hofmane un Ivanda Lāce un viņu treneris Haralds Bruņinieks.

Visi sportisti saņēma piemiņas balvu no Pārgaujas novada pašvaldības – lietussargu ar novada simboliku. Labākie no sportistiem ieguva pašvaldības naudas balvas 70 EUR apmērā.

Pēc svinīgās apbalvošanas sportistus ar krietnu enerģijas devu uzlādēja Reinis Reķis, demonstrējot izcilas izveicības prasmes, rīkojoties ar bungām. Daži no skatītājiem tika iesaistīti muzikālā priekšnesumā, muzicējot ganar tradicionāliem, gan netradicionāliem mūzikas instrumentiem..

Lokšāvēja Ketija Āboliņa pēc koncerta atzina, ka šis pasākums bijis patīkams pārsteigums. Viņa šādā notikumā piedaloties pirmo reizi un par Sporta laureātu viņai priekšstata neesot bijis. Lokšāvējiem šobrīd notiek rūpīga gatavošanās sacensībām. Agate Zālīte norāda, ka jau 18. martā notiek Pasaules čempionāts loka šaušanā Pērnavā, Igaunijā. Loka šaušanai pēdējos pāris gados piepulcējies krietns interesentu pulks, arī Straupes pamatskolas skolēni ieinteresējušies par šo sporta veidu.

Paldies sportistiem un viņu treneriem par aktīva dzīvesveida popularizēšanu. Lai sportistu pulks top ar katru gadu kuplāks!

 
FOTO no Sporta laureātā aplūkojiet šeit.

Līga Hofmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv