06.07.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
369, pašlaik vēro: 30.

» SākumlapaTūristi vēlas ceļot ar velosipēdiem un apciemot mājražotājus

Februārī mūsu novada tūrisma piedāvājums dažādu materiālu un demonstrāciju veidā tika piedāvāts četrās starptautiskās tūrisma izstādēs, no kurām divas notika Vācijā – Hamburgā un Minhenē, divas tepat tuvumā – Tallinā un Rīgā.

Mūsu novada pārstāvjiem, darbojoties izstāžu stendos, nācās pārliecināties, ka mūsdienu tūrists meklē krietni ko vairāk par klasiskiem tūrisma apskates objektiem. Rīgā izstādes „Balttour” apmeklētāji tūrisma piedāvājumam jau pašsaprotami pieskaita lauku saimniecības un uzņēmumus. Tāpēc tūrisma aģentūras aicināja pašvaldību mājas lapās ar īpašu piktogrammu atzīmēt, kuri ir tie lauku uzņēmēji, kas būtu ar mieru uzņemt tūristus.  

Rīgā tika saņemtas daudzas labas atsauksmes par Ungurmuižu. Ungurmuižas izteiksmīgais tēls tika izvēlēts par galveno attēlu jaunajā muižu un piļu stendā, kas bija izveidots Gaujas Nacionālā parka klastera ietvaros. Izstādē izskanēja jautājums, par kura risināšanu būtu jādomā turpmāk – kā līdz Ungurmuižai nokļūt ar sabiedrisko transportu.

Kā izrādījās, Latvijā plašu atpazīstamību ieguvis Straupes lauku labumu tirdziņš. Pieprasītas bija pašvaldības un Jura Leimaņa izdotās velomaršrutu kartes. Tām parādījusies jauna auditorija – rīdzinieki, kas ikdienā izmanto velosipēdus braukšanai uz darbu, bet viņu bērni – uz skolu. Šovasar šīs ģimenes gatavojas pirmajam garajam ceļojumam pa Latviju.

Arī Vācijā interese par iespējām apceļot Baltiju turpina pieaugt, turklāt nu jau šurp ceļot gatavojas arī Austrijas un Šveices iedzīvotāji. Latvijas stenda apmeklētāji mērķtiecīgi meklēja informāciju par nakšņošanas iespējām kempingos un atzinīgi novērtēja velomaršrutu piedāvājumu. Priecājās, ka braukšana iespējama pa meža celiņiem, nevis tikai asfaltu.

Izstāžu laikā notika arī izglītojoši pasākumi tūrisma uzņēmējiem un organizatoriem. Tā Minhenē ievērojams sociālo mediju speciālists Kristians Vencels parādīja, ka tūristi lēmumu par ceļojuma galamērķi pieņem, vadoties pēc fotogrāfijām. Otrā vietā ir draugu un paziņu ieteikumi, trešajā -  google meklētājs un mājas lapas. Tāpēc fotogrāfiju daudzums, un, jo īpaši kvalitāte, ir svarīga arī kā mūsu novada, tā visa Gaujas Nacionālā parka kopumā tūrisma piedāvājumam.

Pēc apkopotajiem datiem Minhenē izstādi “F.RE.E 2015” apmeklēja 118000 apmeklētāju, kas bija par pieciem tūkstošiem vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Dalība starptautiskajās izstādēs notiek, sadarbojoties astoņām pašvaldībām (Siguldas, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu un Inčukalna), kas Gaujas NP tūrisma piedāvājumu popularizē ar zīmolu “Enter Gauja”. Sīkāka informācija - Februārī mūsu novada tūrisma piedāvājums dažādu materiālu un demonstrāciju veidā tika piedāvāts četrās starptautiskās tūrisma izstādēs, no kurām divas notika Vācijā – Hamburgā un Minhenē, divas tepat tuvumā – Tallinā un Rīgā.www.entergauja.lv.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv